Wpis z mikrobloga

@czlowiek_z_lisciem_na_glowie: No teraz przynajmniej nikt nie będzie wciskał kitu, że jesteśmy gotowi do wojny. Wszystko Ci jeździło, latało, strzelało i było jako tako na chodzie to oddaliśmy Ukraińców.
Chyba, że przyjmiemy taktykę powstańców warszawskich, że "na tygrysy to mamy wisy" oraz z "Pana Tadeusza" - ja z synowcem na przedzie i jakoś to bedzie.
Nie przynosiło to większych rezultatów oprócz strat, ale przecież jak ktoś nie chce wojny to jest ruskim
@czlowiek_z_lisciem_na_glowie: "Chłopy, nie macie o co się martwić. Damy radę. Mamy sprytny plan!"

Mościcki zwiał z Warszawy juz 1 września, a dwa dni później Edek Rydz-Śmigły zarządził przygotowania do ucieczki wierchuszki na południowy wschód.

W tym samym czasie na ulicach Warszawy manifestowały tłumy rozentuzjazmowane wiadomością o wypowiedzeniu wojny Niemcom przez Francję i Wielką Brytanię.

Cieszących się warszawiaków pozdrawiał z balkonu ambasady brytyjskiej minister spraw zagranicznych Józef Beck. Natomiast prorządowa prasa nieustannie
BezczelnySurfer - @czlowiekzlisciemnaglowie: "Chłopy, nie macie o co się martwić. Dam...

źródło: hobbscover

Pobierz
Dzisiaj to by was uspokoiło? ( ͡º ͜ʖ͡º)


@czlowiek_z_lisciem_na_glowie: dzisiaj nie jesteśmy ledwo wygrzebanym spod jarzma zaborów kraikiem dopiero ogarniającym podstawowe aspekty państwowości, rządzonym przez sanacyjny autorytarny beton, nie mamy czasów drugiej wojny gdzie ilość piechoty znaczyła znacznie więcej a komunikacja była wyzwaniem nie do przejścia, nie mierzymy się z przeciwnikiem z przełomową doktryną wojenną która zaskoczy Europę i sprzętem na tym samym poziomie lub lepszym,
@Dwunastoscian @serio_serio Polska odniosła pyrrusowe ale zwycięstwo. Geopolitycznie i pod kątem zwykłego przetrwania. Koncepcje rasowe AH na losy narodu polskiego były jasne. Zwycięstwo Niemiec nazistowskich to była najgorsza z możliwych opcji. Pomijam mrzonki o jakimś taktycznym sojuszu z Berlinem który był niemożliwy.
@Wilczynski: Kolega chyba nie wie co poszło na wschód - oprócz Krabów, to było to wyłącznie uzbrojenie wschodniej produkcji, będące i tak skazane na zezłomowanie z powodu wieku/końca resursów/ braku części i braku widoków na pojawienie się tych części. Tak, wiem że lepiej niby siedzieć w BWP-1 niż #!$%@?ć z buta, ale nie wiem czy szansa na przeżycie w okopie nie jest wyższa niż siedząc w tym czymś.
@Wilczynski

@czlowiek_z_lisciem_na_glowie: No teraz przynajmniej nikt nie będzie wciskał kitu, że jesteśmy gotowi do wojny. Wszystko Ci jeździło, latało, strzelało i było jako tako na chodzie to oddaliśmy Ukraińców.


Wg ciebie nie powinniśmy przekazywać Ukrainie sprzętu??? Powinniśmy czekać aż ruskie zajmą Ukrainę i będziemy z nimi graniczyć i mieć ich znów pod nosem???
Ile ty masz lat?
Spróbuj czasem połączyć kropki i myśleć racjonalnie interesem ogólnym, zamiast walić do wszystkich i
@DojadeWas: @GryzeKisiel @emjot86 @kodishu no i po co te nerwy? Stwierdziłem po prostu fakt. Panuje jakieś dziwne rozdwojenie jaźni, że stwierdzenie faktu to już ruską propaganda. No oddaliśmy, to oddaliśmy. I nie mamy. Może pójść kamieniami porzucać w ruskich, ale to się nie zda na wiele i nawet najbardziej oburzone bluzgi nic.tu nie zmienią.
Ukraińców mięso armatnie niepotrzebne, bo samego mają dosyć wbrew pozorom. Im potrzebna jest kasa i amunicja przede