Wpis z mikrobloga

@myRMA: ale jaki jest sens cobota przy takim spawaniu? Bez safety i tak sie nie obejdzie, bo sam proces tez jest niebezpieczy dla czlowieka (nie wspominajac np. o peryferiach takich jak oprzyrzadowanie, jesli jest zrobione na pneumatyce). Jak rozumiem, chodzi o cene robota?

BTW, czy taki UR ogarnia rzeczy typu weaving, touch-sensing czy tast (modyfikacja sciezki na podstawie zmian parametrow luku)?
I czy UR w koncu sa zgodne z normami jesli
ale jaki jest sens cobota przy takim spawaniu? Bez safety i tak sie nie obejdzie, bo sam proces tez jest niebezpieczy dla czlowieka (nie wspominajac np. o peryferiach takich jak oprzyrzadowanie, jesli jest zrobione na pneumatyce)


@myRMA: tak sobie jeszcze mysle... a co z gwaltownymi zmianami orientacji palnika albo konfiguracji ramienia? Skoro przy spawaniu predkosc TCP wzgledem detalu jest kluczowa i musi byc zachowana, moze sie zdarzyc, ze cale ramie bedzie
@bidzej: Muszę skonsulotwać odpowiedź na to pytanie. Rozwiązanie póki co jest testowane, wiele rzeczy wymaga jeszcze dopracowania i ustalenia przeznaczenia dla procesów.
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@bidzej: wiesz ja tam mogę zacząć zadawać jeszcze więcej pytań po których by wyszło że to 50k to strasznie dużo jak za taki syf ale chciałem zacząć wogóle od najważniejszego pytania czyli czy to coś wogóle może podawać drut. Bo jeśli nie to ja nie widzę tutaj żadnej przewagi robota nad rozwiązaniami zautomatyzowanymi. Tak samo dziwny jest fakt że nie ma tam nigdzie stołu, obrotnika czy czego kolwiek więc obstawiam że
@vegaushp: co rozumiesz przez stanowisko zautomatyzowane? Układ na serwach spawający dany detal automatycznie?

EDIT: tam na filmie stół obrotowy chyba jest, nawet z uchwytem trójszczękowym, tylko akurat niewykorzystany.
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@bidzej: Powiedzmy że tak, chociaż teraz to ja się domyślam czy twoja wizja odpowiada mojej.
Co do tego stołu to jakiś stół rzeczywiście jest ale czy obrotowy? Maksymalnie w jednej osi i to jeszcze pionowej co przy jednym ramieniu jest zwyczwjnie nieprzydatne a raczej zbytecznie drogie, chyba że to jakiś super gówno robot ale zazwyczaj nawet te z dolnej półki maja przynajmniej 380 stopni. Jednak cholera wie czym może się pochwalić
@vegaushp: @bidzej:

Co do zabezpieczeń robota to oczywiście w przypadku aplikacji spawalniczych (końcówka fajki jest elementem ostrym) konieczne jest oprzyrządowanie zapewniające bezpieczeństwo czyli np. bariery mikrofalowe. Innym rozwiązaniem jest praca w celi spawalniczej lub innej bezpiecznej konstrukcji ze stołem obrotowym, gdzie operator tylko mocuje detale do spawania

Co do pytań o program sterowania to touch-sensing dotyczy możliwości programowych spawarki, która wystawia robotowi sygnał zwarcia, gdy drut dotyka metalu. Problem, że
Dostarczone ( ͡° ͜ʖ ͡°)


@myRMA: zaliczam, aczkolwiek nie do konca sie zgadzam jesli chodzi o touch-sensing.
Powiedzialbym, ze touch-sensing jest bezzasadny tylko i wylacznie przy bardzo dobrze przygotowanych detalach i perfekcyjnym oprzyrzadowaniu - co zdarza sie rzadko. Nawet w przypadku prostego detalu z jedna spoina szybciej jest wykonac w kazdym cyklu 2-3 ruchy i miec pewnosc, ze detal siedzi w przyrzadzie, znac jego dokladna pozycje i