Wpis z mikrobloga

..............................................................................................................................
Wpis kierowany do mirków obserwujących tag: #wykopskubietotalizatora
Pamiętaj by włączyć powiadomienia o pojawiającym się nowym wpisie!
..............................................................................................................................

Witajcie Mirki i Mirabelki :)

..............................................................................................................................

Wiem, że wiele osób czeka na podsumowanie naszego polowania na zdrapkę "500 000 w Banku", ale okazuje się, że sporo osób zachomikowało jej na tyle dużo, że nadal sobie drapią. Dostałem nawet informację o tym, że jeden z Mirków swoje prawie 100 sztuk zdrapie dopiero dzisiaj.
Wydaje mi się, że najlepiej będzie jak raport o niewypłaconych nagrodach wezmę w piątek i wtedy napisze podsumowanie. Dlatego jeżeli ktoś z Was ma jeszcze te losy to niech w tym tygodniu spróbuje je spieniężyć a podsumowanie piątkowe będzie zawierać również i je przez co będzie dokładniejsze :)
Oczywiście na odbiór nagród w zdrapce "500 000 w Banku" macie czas do 16 lutego.

A z pozostałych tematów w dzisiejszym wpisie:
- Trafione 1 000 000 w zdrapce "Giga Cash"!
- Trafione 45 000 zł w zdrapce "Złota Rybka" po zakończeniu sprzedaży!
- Nowa zdrapka "Serduszko" w sprzedaży od 25 stycznia!
- Odpowiedź na pytanie: Jakie zdrapki obecnie kupować?

..............................................................................................................................

Trafione 1 000 000 w zdrapce "Giga Cash"!

Dokładnie dzisiaj zostało wydrapane 1 000 000 zł w zdrapce "Giga Cash"! Szczęśliwy los został zakupiony w #poznan w kolekturze przy ulicy Hetmańskiej 1. W zdrapce tej była to ostatnia tak duża nagroda główna dlatego od dnia dzisiejszego odradzam jej zakup! Najwyższa obecnie nagroda w zdrapce "Giga Cash" to "jedynie" 40 000 zł co przy cenie losu wynoszącej 20 zł jest kwotą niewielką. Jeżeli ktoś z Was celuje w 40 000 zł to zdecydowanie lepiej wybrać inną zdrapkę, np. "Lotek" za 1 zł gdzie w cenie 20 zł mamy 20 losów, które dadzą nam ośmiokrotnie wyższe szanse na wygranie 40 000 zł. Dla tych co sprawdzają gorące przedziały jeszcze lepszą metodą na wygranie 40 000 zł będzie zdrapka "Deszcz Pieniędzy" za 2 zł gdzie przy zakupie 10 losów nasze szanse na 40 000 zł są pięćdziesięcioośmiokrotnie wyższe niż przy zakupie jednego losu "Giga Cash". Dlatego właśnie "Giga Cash" już bardzo odradzam :)
Zdjęcie wygrywającej zdrapki wrzucam jako obrazek do tego wpisu.

..............................................................................................................................

Trafione 45 000 zł w zdrapce "Złota Rybka" po zakończeniu sprzedaży!

Dokładnie 6 dni minęło od zakończenia sprzedaży chyba najlepszej zdrapki w ofercie Lotto: "500 000 w Banku". Ale oprócz niej zakończenie sprzedaży dotyczyło także zdrapki "Złota Rybka". W zdrapce tej na dzień zakończenia sprzedaży pozostały 2 nagrody główne do wygrania. Już myślałem, że żadna z nich nie padnie, ale jednak, 6 dni po zakończeniu sprzedaży drapiący w #lodz wydrapał swoje zdrapki z końcówki sprzedaży a w jednej z rybek znajdowało się... 45 000 zł!
Jako ciekawostkę podam, że ja obstawiałem położenie nagrody głównej w przedziale: 60 000-70 000 więc bardzo miło mi poinformować, że nagroda znajdowała się pod numerem paczki 68 957 (czyli znowu dobrze wycelowałem :) ).
Wygrywająca zdrapka prezentuje się następująco: http://lottocdn.directtraffic.pl/sites/default/files/rybkabig_0.jpg

..............................................................................................................................

Nowa zdrapka "Serduszko" w sprzedaży od 25 stycznia!

Już jutro (25 stycznia) do sprzedaży wchodzi zdrapka "Serduszko". Jej cena to 1 zł. Zdrapka rozpoczyna tym samym zbliżające się Walentynki. Zdrapka "Serduszko" została wyprodukowana w nakładzie 8 000 000 sztuk. W zdrapce tej przewidziano 7 nagród głównych, każda to 14 000 zł. Oprócz nagród głównych przewidziano następujące nagrody niższych stopni:
400 x 140 zł
220 000 x 5 zł
440 000 x 2 zł
1 200 000 x 1 zł

Trochę matematyki:
Łączna cena losów przeznaczonych do sprzedaży stanowi kwotę 7.280.000 złotych. Wysokość kapitału przeznaczonego na wygrane pieniężne wynosi 4.084.000 zł, co stanowi 56,10% łącznej ceny losów przeznaczonych do sprzedaży.

Ciekawostką jest fakt, że zdrapka została wyprodukowana w jednej transzy. Oznacza to, że nie będę mógł w niej celować w przedziały w których należałoby szukać pozostałych nagród głównych ponieważ wszystkie 7 nagród głównych rozlokowano losowo w całym nakładzie. Jest to chyba pierwsza zdrapka w tak dużym nakładzie w której Lotto zdecydowało się odejść od podziału druku na transze.

Moja opinia:
Tradycyjnie: w nienawiści do zdrapek za 1 zł zostałem wychowany. Ich druk jest stosunkowo drogi a pula na wygrane, w porównaniu do droższych zdrapek, dużo niższa. Dlatego nie pozostaje mi nic innego jak odradzać jej zakup. Jeżeli macie brać coś za 1 zł to w obecnej chwili powinien być to "Lotek" jeżeli nie patrzycie na gorące przedziały, lub "Czarny Kot" jeżeli posługujecie się "Arkuszem Zdrapkowym" przy zakupach zdrapek.
(Przypominam, że link do "Arkusza Zdrapkowego" znajduje się zawsze pod koniec wpisu!)

..............................................................................................................................

Odpowiedź na pytanie: Jakie zdrapki obecnie kupować?

Wiele osób zadaje pytanie: "Ej, jakie zdrapki obecnie kupować?", dlatego też dzisiaj robię następujące podsumowanie dla każdej ceny:

- 1 zł -
- Jeżeli patrzymy na numer paczki z wykorzystaniem "Arkusza Zdrapkowego" - Polecam zdrapkę "Czarny Kot".
- Jeżeli nie patrzymy na numer paczki i nie chcemy się o niego pytać - Polecam zdrapkę "Lotek".

- 2 zł -
- Jeżeli patrzymy na numer paczki z wykorzystaniem "Arkusza Zdrapkowego" - BARDZO polecam zdrapkę "Pensja".
- Jeżeli nie patrzymy na numer paczki i nie chcemy się o niego pytać - Polecam poczekać do 7 lutego na zdrapkę "Zakochany Lotek" lub kupować obecnie zdrapkę "500 od ręki".

- 3 zł -
- Jeżeli patrzymy na numer paczki z wykorzystaniem "Arkusza Zdrapkowego" - Polecam zdrapkę "WinGO".
- Jeżeli nie patrzymy na numer paczki i nie chcemy się o niego pytać - odradzam zakup zdrapek za 3 zł.

- 5 zł -
- Jeżeli patrzymy na numer paczki z wykorzystaniem "Arkusza Zdrapkowego" - Polecam zdrapkę "Ekstra Pensja" i "Kasa i Złoto".
- Jeżeli nie patrzymy na numer paczki i nie chcemy się o niego pytać - Polecam zdrapkę "I Cash".

- 10 zł -
- Niezależnie od tego czy patrzymy na numer paczki czy nie - Polecam zdrapkę "Mega Pensja".

- 20 zł -
- Jeżeli patrzymy na numer paczki z wykorzystaniem "Arkusza Zdrapkowego" - Polecam zdrapkę "Giga Życie" (tutaj kupujemy wersję z zielonymi detalami, która wygląda tak: http://forumlotto.pl/download/file.php?id=12294 ).
- Jeżeli nie patrzymy na numer paczki i nie chcemy się o niego pytać - Polecam zdrapkę "Szybki Milion".

Ogólna opinia:
Ogólnie na razie nie polecam robić jakichś hurtowych zakupów. Żadna zdrapka nie wkroczyła na poziom powyżej 0% przy analizie "Zwrot wkładu przy wykupie", mimo to drapiącym polecam sprawdzać zdrapki "Pensja" w Waszej okolicy. Zdrapka kosztuje 2 zł. Zostały 3 z 8 nagród głównych a nakładu tylko około 5% co daje około 822 000 losów. W "Arkuszu Zdrapkowym" wyznaczyłem interesujące przedziały do "większych zakupów". Zakończenie sprzedaży tej zdrapki planowane jest na luty, ale nie znam konkretnej daty. Dam znać jeżeli taka informacja pojawi się jako pewnik.
Zdrapce "Pensja" daleko do bycia tak dobrą zdrapką jak jeszcze tydzień "500 000 w Banku", ale na obecną chwilę nie ma nic lepszego :)
Na lepsze zdrapki przyjdzie nam trochę poczekać. Na razie żadna nie zapowiada się na tak ciekawą jak jeszcze do niedawna "500 000 w Banku".

..............................................................................................................................

Koniec wpisu na dzisiaj. Wszystkim życzę powodzenia i pamiętajcie by pochwalić się ciekawymi wydrapanymi nagrodami :)

Pamiętajcie, że prowadzony jest także "Arkusz Zdrapkowy" dostępny dla Was online pod tym linkiem:
https://docs.google.com/spreadsheets/d/16IsFhGzSfBV8dAmTDYVNnvTFFicYuXyZkvbNdKgI2Os

#wykopskubietotalizatora
Nutaharion - ...........................................................................

źródło: comment_JhaOzSNaKZG0SRskdLQqCOVz5XWcygE2.jpg

Pobierz
  • 41
@w3n5zu: dużych łowów nie polecam, ale jeżeli ktoś ma ochotę na drapanie to warto prosić o zdrapkę "Pensja" i sprawdzanie czy jej przedział pokrywa się z przewidywaniami w arkuszu zdrapkowym. Jeżeli tak to wtedy można wykupić więcej sztuk :)
@OzaweNakashi: każda zdrapka ma białe pole z nadrukowanym numerem jak na obrazku dołączonym do tej odpowiedzi.
Numer paczki to środkowy fragment tego kodu (zaznaczyłem na czerwono). Numer ten zwany jest także "gorącym przedziałem" na podstawie którego warto wybierać zdrapki by maksymalizować swoje szanse na nagrody główne.
Ja w swojej kolekturze się nie krępuje i sprawdzam z telefonem w ręku czy dana zdrapka jest w gorącym przedziale. Jeżeli tak to biorę więcej.
Nutaharion - @OzaweNakashi: każda zdrapka ma białe pole z nadrukowanym numerem jak na...

źródło: comment_Vs4CG1wiBHSey6gV8H5uZxDCmVz3mEev.jpg

Pobierz
@Nutaharion: No dobra przeczytałem wszystko o gorącym przedziale ale nadal nie rozumiem :D Gdzie sprawdzasz czy jest w tym przedziale? Jakie liczny powinny się znaleźć w tym polu?
  • 0
@w3n5zu na samym końcu wpisu jest link do arkusza zdrapkowego gdzie są podane gorące przedziały dla zdrapek i ogólnie sporo informacji na temat tego jakie zdrapki brać z tych co są w sprzedaży.
Nie mam jak skopiować link na telefonie. Daj znać czy znalazłeś :p
@Nutaharion: jeszcze raz wytłumacz o co chodzi z tym gorącym przedziałem. Ile jest tych przedziałów i skąd wiesz że akurat jest "gorący"? W każdym jednym "gorącym przedziale" znajduje się jedna główna wygrana i jak ktoś ją trafi to już nie warto kupować z tego przedziału?
Ja kupiłem tydzień temu (po Twoich wpisach i namowach) jedną zdrapkę "500 000 w banku" z numerem paczki "065765". Oczywiście nic nie wygrałem, ale tez nie
  • 2
@zloty_wkret liczba przedziałów jest różna i zależy od zdrapki. Przeważnie w jednym przedziale jest jedna główna, ale są wyjątki od tej zasady.
Jeżeli w danym przedziale padnie główna to przedział staje się przeważnie "zimny", "gorące" natomiast to te gdzie należy spodziewać się nagrody głównej.
W zdrapce "500 000 w Banku" przedział nie był ważny bo wszystkie nagrody główne były ciągle w grze. W arkuszu zdrapkowym takie zdrapki są oznaczone jako "wszystkie nagrody
@Nutaharion: Ja się ostatnio obraziłem na zdrapki bo wydałem w ciągu 2 miesięcy około 50zł, a wygrałem 0zł, kompletnie nic, nawet mi się za żadną nie zwróciło.
@r5678: większość ludzi tak ma. To i tak mało przegrałeś. Niektórzy grają naprawdę ostro i w sumie to albo są na zero albo stratni. Niestety do zdrapek to trzeba podejść lekko z dystansem. Grasz raz na jakiś czas niewielkimi sumami. Tyle.
@Nutaharion: jestes pracownikiem totalizatora sportowego robiacym tutaj reklame pod pozorem postow o sam nie wiem czym, inwestowaniu? Czy po prostu informacje bierzesz z jakiegos forum pokroju tych w ktorych w ktorych rozgryzli i rozpisali systemy w jednorekich bandytach?
@Prokurator_Bluewaffles: To jest wspaniałe uczucie, ja tak miałem ze Szczęśliwymi Liniami dwa dni temu. Po prostu każda linia wygrywała. Wszystkie symbole pasowały. Zdrapałem wszystko. WSZYSTKO, jak nigdy. 100% zdrapane wszystkie linie. Serce zaczęło mi walić. Myślę to już teraz chyba wygrałem główną nagrodę! No bo co innego może byc!? 12 linii wygrane! Czyli po 3000 zł każda a więc wygrana główna 36 000 zł. Zaczynam więc drapać pola WYGRANA. I po