Wpis z mikrobloga

Jeżeli szczerze chcesz i nie potrafisz przestać pić?

Nie jesteś wstanie kontrolować wypijanego alkoholu?

Jesteś w stanie zrobić wszystko, aby przestać pić?

Nie ważne skąd jesteś. Odezwij się do mnie na priv.

Jest to poważny post, także darujcie sobie śmieszki i heheszki.

Plusujcie, aby jak najwięcej osób się dowiedziało :)

#alkoholizm #uzaleznienia #depresja #mirkogw
  • 39
@gikeryooo:
- Z tą "szczerością" to tak może nie do końca ;), bardziej pasuje mi: "Jeśli próbujesz i nie potrafisz przestać" (chociaż i tu się to mija z prawdą, bo wiadomo, że alkoholik robi przerwy, żeby udowodnić sobie i innym "kontrolę")
- "Nie jesteś w stanie kontrolować ilości wypijanego alkoholu" - obiecujesz sobie 2-3 kileiszki a kończy się jak zwykle
- Kiedy organizujesz całe swoje życie wokół alkoholu, idziesz na imienininy
Z tą "szczerością" to tak może nie do końca ;), bardziej pasuje mi: "Jeśli próbujesz i nie potrafisz przestać" (chociaż i tu się to mija z prawdą, bo wiadomo, że alkoholik robi przerwy, żeby udowodnić sobie i innym "kontrolę")


@17_mgnien_wiosny: Próbować, można wiele razy. Jeśli próby kończyły się ponownym piciem i nadal chcesz "szczerze" przestać pić.
@gikeryooo: No w sumie masz rację, bardziej chodziło mi, że gdy już pojawi się ta "szczerość" (swoje moralno-psychiczne dno) to zrobisz wszystko by przestać. Ja też wiele razy mimo pozornego dna szukałem pomocy.. bałem się o wszystko i wszystkich tylko nie o siebie. Teraz wiem, że w swoim "trzeźwieniu" najważniejszy jestem ja.. nawet za cenę tego wszystkiego dookoła.