Wpis z mikrobloga

@Furion nauczyciel nie może pracować na dwa pełne etaty, a często jest tak, że dla np polonisty w szkole nie ma pełnego etatu i pracuje w kilku szkołach
  • Odpowiedz
@nicari skończyłam polonistykę i też zostałam tam "ukształtowana" na nauczyciela kreatywnego, takiego, który zmienia uczniowskie postrzeganie przedmiotu i czuje misję.

Ale okazało się, że szkoły mają już "panie Grażyny" i nie szukają nauczycieli, chyba że na 4/18 etatu albo w świetlicy.
  • Odpowiedz
@nicari to jest pensja zasadnicza...
Do tego dochodzi dodatek z wysługę lat, dodatek za wychowawstwo, dodatek motywacyjny, dodatek za opiekę stażu (w niektórych przypadkach), nadgodziny które czasem są druga taka pensja zasadniczą. Do tego trzynastka, dodatek uzupełniający, jubileusze, nagrody na Dzień Edukacji Narodowej, Zakładowy Fundusz Świadczeń Socjalnych minimum 2x w roku, świadczenia urlopowe (w dużym skrócie: nauczyciel we wakacje nie pracuje a otrzymuje pensje że wszystkimi dodatkami a dodatkowo średnia z
  • Odpowiedz
@znikajacypunkt fizycznie nauczyciel w szkole pracuje 18 godzin, oczywiście obowiązuje go 40 godzinny system pracy, ale reszta godzin to przygotowanie do zajęć i sprawdzanie kartkówek. Nauczyciel wychowania fizycznego ma najlepiej ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@nicari: powiem tak - sam jako inżynier budowy zarabiam, powiedzmy łagodnie, kiepsko, ale jakbym miał z---------ć tyle godzin co moja mama nauczycielka klas 1-3, użerać się z p--------i rodzicami i uczniami, zarabiać taką chujnie po przeszło 30 latach pracy jako magister dyplomowany, to po prostu bym sie załamał. Taki lekarz po zrobieniu specjalizacji po 10+ latach od zaczęcia pracy zarabia na prawdę porządnie, a nauczyciel jak zaczął z c-----ą pensją
  • Odpowiedz
@wez_cos_powiedz zarabiam 18 zł za godzinę. I to dzieląc moja wypłatę na 18h. Wolę nie dzielić mojej wypłaty na 40h. Uważasz, że nauczyciel ktoś kto ma uczyć przyszłe kadry powinien tyle zarabiać? I jeszcze być pełen pasji, pomysłów itd? Taki będzie poziom edukacji jaki sposób traktowania nauczycieli. Obecnie pracownica biedronce zarabia więcej ode mnie, a też ma fundusz socjalny.
  • Odpowiedz
@lizzy_bennet nie wiem jaki masz staż pracy, uczysz na pełen etat z tego co widzę z Twojego wpisu i dodatkowo masz co najmniej 6 nadgodzin w tygodniu. Nie wiem jaki masz stopień awansu itp. Do wszystkiego trzeba dojść w życiu... Uważam, że nauczyciel nie ma źle.
  • Odpowiedz
@wez_cos_powiedz powiem Ci tak, koleżanka po 16 latach pracy z wychowawstwem zarabia 2200zl za cały etat. Serio uważasz że to nie jest źle? Że nauczyciel zarabia tyle co pracownik supermarketu? Wejdź proszę na mój profil i przeczytaj ostatni wpis właśnie o tym jak wygląda praca nauczyciela.
  • Odpowiedz
o co wam chodzi dlaczego mają niby więcej zarabiać? Skoro mają tak wysokie kwalifikacje to niech sobie pootwierają prywatne szkoły i biorą 700 zł od każdego dziecka miesięcznie. Rynek zweryfikuje czy rzeczywiście są dobrymi nauczycielami
  • Odpowiedz
@nicari: To jest przecież gorzej niż źle. Te zarobki są słabe na jakąkolwiek pracę, a co dopiero na taką, która odpowiada za wykształcenie i wychowanie naszego potomstwa. Nic dziwnego, że szkoła to strata czasu i można liczyć tylko na siebie i ewentualnie bliskich.
  • Odpowiedz
@nicari: za prawie nic nie robienie i 20h tygodniowo nie mają tak źle xd większość sobie odbija na korkach bez żadnych podatków bo mają na nie ogrom czasu, do tego ile wolnego pozdro


@bartez_94: to Ty chyba nie widziałeś jak pracuje nauczyciel. Od 8 do 14 w szkole, później powrót do domu przerwa i bardzo często od 18 albo 20 jeszcze z kilka godzin, bo a to trzeba
  • Odpowiedz
@nicari: Zarobki są za małe, ok. ALE 2 miechy wakacji (płatnych), ferie i inne. + wrzesien i czerwiec to miesiące gdzie jest laba w szkole. Więc nie ma tu tragedii. A dorobisz na korepetycjach. ogolnie przerąbane to nie jest,


@kocot: Nie wiem czy czerwiec to taka laba. Właśnie wtedy nauczyciele mają najgorszy z-------l, bo trzeba wszystkie papiery powypełniać i dzieci popoprawiać i porobić zaliczenia.
  • Odpowiedz