Wpis z mikrobloga

Czemu niektórych tak bardzo boli Polska?

Czy to przez chłopsko-pańszczyźniane kompleksy, czy przez nieudacznictwo życiowe i potrzebę znalezienia czegoś na co można zrzucić własne niepowodzenia?

Jesteśmy 24 gospodarką świata, zarówno licząc nominalnie, jak i parytetem siły nabywczej,
a trochę ponad 2 nasze średnie krajowe wystarczą do tego, aby znaleźć się wśród 1% najbogatszych ludzi na świecie.

Według wskaźnika HDI należymy do grupy państw bardzo wysoko rozwiniętych, nie ma u nas głodu, a nędza po wprowadzeniu 500+ została już prawie tylko u bezdomnych i nizin społecznych stawiających używki nad cokolwiek innego.

Dodatkowo brak wojen, dużych gangów, czy zamachów, bo nie ma u nas ani imigrantów z Bliskiego Wschodu i Afryki, ani nikt nie chce od nas uzyskać niepodległości. Patologię się sukcesywnie tępi, przez co dziś na takiej Pradze-Północ można normalnie i bez przeszkód egzystować w większości miejsc, a regiony gdzie dalej jest patologia sukcesywnie zmniejszają się z roku na rok.

Ponad połowa Polaków ma stały dostęp do internetu, a ogólnie korzysta z niego 80% populacji i pod tym względem jesteśmy na podobnym poziomie co Zachód Europy, będąc jednocześnie w światowej czołówce, zatem mamy również szerokie perspektywy w edukacji i sytuacji zawodowej zapewnianej przez internet.

No ogólnie nie jest źle, w wielu aspektach jest nawet dobrze, a mimo to wielu wciąż stęka i kwęka jak to Polska jest zła i gówniana, choć tak naprawdę nasz kraj jest taki 8+/10 z tendencją wzrostową.

Najzabawniejsze jest to, że wielu z tych plujących na Polskę mieni się antyrasistami i antyksenofobami, święcie obrażonymi, gdy powie się coś złego na Murzynów, czy choćby Ukraińców, choć tacy Ukraińcy zbudowali sobie państwo bez porównania gorsze niż Polska, a poziom życia na Ukrainie jest dużo odleglejszy od polskiego, niż polski od niemieckiego, nie mówiąc już o Afryce.

Ja rozumiem, że lata komuny, okupacji i zaborów, połączone z nie tak dawną tradycją chłopstwa pańszczyźnianego i otwartą pedagogiką wstydu promowaną przez pewne środowiska, mogą budzić kompleksy, ale prawie zawsze ci którzy mówią, że w Polsce jest źle, przesadzają.

Gdy umie się dobrze zakręcić i pokombinować(nie piszę o łamaniu prawa), to w Polsce żyje się całkiem dobrze, a gdy ktoś tak jak ja ma własny kawałek ziemi po rodzicach na odludziu, z możliwością zabudowy i już obecnymi budynkami, a także wszystkimi mediami, łącznie z szerokopasmowym internetem, to nawet bardzo dobrze.

#polska #gruparatowaniapoziomu #przemyslenia #ekonomia #gospodarka #shitwykopsays #bekazpodludzi
Pobierz
źródło: comment_5tkX5krfp6tCOafV3djTMYguToaY2Sv8.jpg
  • 224
serio mam Ci podać statystyki na temat powietrza w Polsce? XD Poza tym w żaden sposób nie da się z Tobą zadyskutować, bo poniekąd przyznałem rację że da się spokojnie żyć w Polsce po za czynnikiem który wymieniłem. Ty jednak wykazujesz syndrom oblężonej twierdzy i nawet przez moment nie uderza Cię żadna refleksja. Nie jestem pepkiem swiata? Ty też nie jesteś, to że Tobie być może sie tu wygodnie żyje nie znaczy
@Lawrence_z_Arabii: ogólnie w Polsce nie jest źle imo, ale fakt faktem, że 80% Polaków pracuje za ok 2k zł to tak średnio. Co na życie w dużym mieście pozwala na opłatę za wynajem i 2x zakupy w biedronce. Trzeba pamiętać, że te 3,5k w górę wg danych GUS na uop zarabia mniej niż 20% pracowników. Więc ogolnie jest w miarę stabilnie, ale mogloby być lepiej z finansami.
@Lawrence_z_Arabii: Obrotni ludzie są w mniejszości w Polsce. Jednak dzięki swojej obrotności poradzą sobie w każdym kraju. Skoro poradzą sobie w każdym kraju, to nie są wyznacznikiem, dobrym przykładem na powodzenie w Polsce. Ktoś wcześniej pisał o tym, że prości ludzie też są bardzo potrzebni do prostych robót. Zarabiają oni minimalną i wegetują. Życie w Polsce zaczyna się sporo wyżej. Dla mnie to jest lepszy wyznacznik. Wykonując prostą robotę mając jednocześnie
@Lawrence_z_Arabii a i 500 plus nie znioslo ubostwa bo go nigdy nie bylo... dalo tylko leniom i nierobom kolejna gotowke zeby nie musieli nic robic... hodujemy kolejne roszczeniowe pokolenie któremu sie "nalezy" a robimy to za wysprzedawanie 30 letnich obligacji czyli na kreche ktora my i w szczegolnosci nasze dzieci beda musialy splacac kiedys...
@Lawrence_z_Arabii: Ja mogę napisać tak, że nie jest ani dobrze, ani źle. Dobrze, że zmierza w dobrym kierunku, ale też można po drodze wprowadzić modyfikacje i poprawić jakość życia. Na to trzeba czasu i dobrego pomyślunku. A jak mamy taki stan rzeczy i zmienne rządy, to trzeba życzyć, aby społeczeństwo się zjednoczyło, znalazło złoty środek, znalazło sposób na poprawę bytu i żeby zakończył się konflikt pokoleń (chociaż wiem, że niemalże zakrwawia
Najzabawniejsze jest to, że wielu z tych plujących na Polskę mieni się antyrasistami i antyksenofobami, święcie obrażonymi, gdy powie się coś złego na Murzynów, czy choćby Ukraińców, choć tacy Ukraińcy zbudowali sobie państwo bez porównania gorsze niż Polska, a poziom życia na Ukrainie jest dużo odleglejszy od polskiego, niż polski od niemieckiego, nie mówiąc już o Afryce.


@Lawrence_z_Arabii: I ten wpis był tylko po to aby napisac takie kuriozum? Dodane na
@Lawrence_z_Arabii: Nie piszesz o co chodzi z pisaniem czegos złego o Ukrainie. I czy wysmiewanie niskich zarobków spowoduje zarzuty o ksenofobie? Na Wykopie pełno raczej memów o ukrainskich bakeriach itp. Za pierwszym czy drugim razie śmieszy, ale nie gdy sie tym spamuje.
@Lawrence_z_Arabii: Wspominasz o niskich podatkach, a potem Tobie wypisują, że na minimalnej na Zachodzie więcej mają na życie niż w Polsce. Nie zauważają, że system podatkowy dotyczy całego systemu, a nie tylko ich osobiście. Na Zachodzie jest progresja podatkowa, dzięki czemu jak wyjedziesz na Zachód i zarabiasz choćby te minimum to państwo nie zabiera Ci z podatków procentowo tyle ile np. w Polsce. To chyba jest źródło, czemu Ciebie się czepiają