Wpis z mikrobloga

Czemu niektórych tak bardzo boli Polska?

Czy to przez chłopsko-pańszczyźniane kompleksy, czy przez nieudacznictwo życiowe i potrzebę znalezienia czegoś na co można zrzucić własne niepowodzenia?

Jesteśmy 24 gospodarką świata, zarówno licząc nominalnie, jak i parytetem siły nabywczej,
a trochę ponad 2 nasze średnie krajowe wystarczą do tego, aby znaleźć się wśród 1% najbogatszych ludzi na świecie.

Według wskaźnika HDI należymy do grupy państw bardzo wysoko rozwiniętych, nie ma u nas głodu, a nędza po wprowadzeniu 500+ została już prawie tylko u bezdomnych i nizin społecznych stawiających używki nad cokolwiek innego.

Dodatkowo brak wojen, dużych gangów, czy zamachów, bo nie ma u nas ani imigrantów z Bliskiego Wschodu i Afryki, ani nikt nie chce od nas uzyskać niepodległości. Patologię się sukcesywnie tępi, przez co dziś na takiej Pradze-Północ można normalnie i bez przeszkód egzystować w większości miejsc, a regiony gdzie dalej jest patologia sukcesywnie zmniejszają się z roku na rok.

Ponad połowa Polaków ma stały dostęp do internetu, a ogólnie korzysta z niego 80% populacji i pod tym względem jesteśmy na podobnym poziomie co Zachód Europy, będąc jednocześnie w światowej czołówce, zatem mamy również szerokie perspektywy w edukacji i sytuacji zawodowej zapewnianej przez internet.

No ogólnie nie jest źle, w wielu aspektach jest nawet dobrze, a mimo to wielu wciąż stęka i kwęka jak to Polska jest zła i gówniana, choć tak naprawdę nasz kraj jest taki 8+/10 z tendencją wzrostową.

Najzabawniejsze jest to, że wielu z tych plujących na Polskę mieni się antyrasistami i antyksenofobami, święcie obrażonymi, gdy powie się coś złego na Murzynów, czy choćby Ukraińców, choć tacy Ukraińcy zbudowali sobie państwo bez porównania gorsze niż Polska, a poziom życia na Ukrainie jest dużo odleglejszy od polskiego, niż polski od niemieckiego, nie mówiąc już o Afryce.

Ja rozumiem, że lata komuny, okupacji i zaborów, połączone z nie tak dawną tradycją chłopstwa pańszczyźnianego i otwartą pedagogiką wstydu promowaną przez pewne środowiska, mogą budzić kompleksy, ale prawie zawsze ci którzy mówią, że w Polsce jest źle, przesadzają.

Gdy umie się dobrze zakręcić i pokombinować(nie piszę o łamaniu prawa), to w Polsce żyje się całkiem dobrze, a gdy ktoś tak jak ja ma własny kawałek ziemi po rodzicach na odludziu, z możliwością zabudowy i już obecnymi budynkami, a także wszystkimi mediami, łącznie z szerokopasmowym internetem, to nawet bardzo dobrze.

#polska #gruparatowaniapoziomu #przemyslenia #ekonomia #gospodarka #shitwykopsays #bekazpodludzi
L.....i - Czemu niektórych tak bardzo boli Polska? 

Czy to przez chłopsko-pańszczy...

źródło: comment_5tkX5krfp6tCOafV3djTMYguToaY2Sv8.jpg

Pobierz
  • 224
  • Odpowiedz
@Lawrence_z_Arabii: Dlatego, że jadąc kilkaset kilometrów na zachód można mieć dwa razy wyższy poziom życia przy takim samym wysiłku. Do tego dochodzi przesadna obecność religii w życiu codziennym w Polsce i skupianie się na martyrologii zamiast radosnych świętach. Jeśli ktoś chciałby robić coś naukowego, to poziom i finansowanie polskich uczelni i jednostek badawczych są bardzo kiepskie. Nie ma też dbałości o wspólne dobro, na przykład wyzywanie od konfidentów, gdy zgłosisz
  • Odpowiedz
@Lawrence_z_Arabii

Najzabawniejsze jest to, że wielu z tych plujących na Polskę mieni się antyrasistami i antyksenofobami

O ile z większością twojego wpisu się zgadzam tak tu piszesz głupoty. Wcale nie pluję na Polskę krytykując Partię za kretyńskie i szkodliwe dla Polski działania. Pluje na Polskę ta druga strona twierdząca, że była ona w ruinie do 2015.
  • Odpowiedz
@Lawrence_z_Arabii: Nie odnoszę się do całości wpisu ani nie chce mi się tu zajmować żadnego stanowiska. Jednakże piszesz, że mamy jedne z najniższych podatków w Europie i na dowód tego zamieszczasz wykres dot. wpływów podatkowych jako odsetek PKB.

Moje pytanie brzmi: co ma piernik do wiatraka?
  • Odpowiedz
Nie odnoszę się do całości wpisu ani nie chce mi się tu zajmować żadnego stanowiska. Jednakże piszesz, że mamy jedne z najniższych podatków w Europie i na dowód tego zamieszczasz obrazek dot. wpływów podatkowych jako odsetek PKB.

Moje pytanie brzmi: co ma piernik do wiatraka?


@Wydmuszka: Im mniej PKB stanowią podatki, tym więcej obrotu pieniędzmi stanowią nieopodatkowane pieniądze, czego tu nie rozumiesz?

U nas po odjęciu podatków zostaje 2/3 wszystkich
  • Odpowiedz
@Lawrence_z_Arabii: To prawda że w Polsce można żyć dobrze ale niestety jeśli chodzi o szacunek jednego człowieka do drugiego to jesteśmy w tyle w porównaniu do takiego Uk czy Włoch (oczywiście nie mówię że wszyscy się nie szanują ale te pokolenia przeżarte przez komunizm mają do tego tendencję)
  • Odpowiedz
Dlatego, że jadąc kilkaset kilometrów na zachód można mieć dwa razy wyższy poziom życia przy takim samym wysiłku.


@ms93: Kłamstwo. Już sama nauka obcego języka jest wysiłkiem dla prawie wszystkich ludzi.

Do tego dochodzi przesadna obecność religii w życiu codziennym w Polsce i skupianie się na martyrologii zamiast radosnych
  • Odpowiedz
To prawda że w Polsce można żyć dobrze ale niestety jeśli chodzi o szacunek jednego człowieka do drugiego to jesteśmy w tyle w porównaniu do takiego Uk czy Włoch (oczywiście nie mówię że wszyscy się nie szanują ale te pokolenia przeżarte przez komunizm mają do tego tendencję)


@United: Zależy gdzie się żyje i co masz na myśli, pisząc "szacunek". W dużych aglomeracjach, również na zachodzie, ludzie mają na siebie #!$%@?.
  • Odpowiedz
@Lawrence_z_Arabii: Chodzi mi np o podejście pracodawcy do pracownika czy po prostu życzliwość(nawet jeśli jest na pokaz jak w USA czy UK) której w Polsce uświadczyłem rzadziej niż podczas przebywania w wymienionych krajach
  • Odpowiedz
@Lawrence_z_Arabii: Moim zdaniem obecnie problem z naszym społeczeństwem polega na pozostałości dwóch pokoleń wychowanych w PRLu. Najczęściej właśnie takie osoby są utożsamiane ze stereotypowym Januszem, którego mentalność zatrzymała się w latach 80 gdzie dobrze widziane było okradanie miejsc pracy lub drobne oszustwa. Obecnie objawia się to na przykład pretensjami do kontrolerów biletów, że jak to tak mandat za brak biletu MPK czy nienawiścią do policjantów, że zatrzymują za przekroczenie prędkości.
  • Odpowiedz
Im mniej PKB stanowią podatki, tym więcej obrotu pieniędzmi stanowią nieopodatkowane pieniądze, czego tu nie rozumiesz?


@Lawrence_z_Arabii: Dokładnie. Tylko, że nijak nie świadczy to o wysokości podatków. Wskaźnik zależny jest od struktury gospodarki, struktury finansowania państwa.

Skuteczniej do mierzenia wysokości podatków byłoby podać dzień wolności podatkowej. Albo jakiś inny artykuł podliczający ile % dochodu przeciętny Kowalski oddaje państwu w podatkach - vatach, akcyzach, klinach podatkowych, podatkach dochodowych i innych 'opłatach, datkach, daninach, wpłatach i wpłacikach', które w rzeczywistości są
  • Odpowiedz
A co cię obchodzi fakt, że ludzie chodzą do kościoła, czy sobie powieszą, krzyż w szkole?

@Lawrence_z_Arabii: Nie obchodzi mnie, dopóki nie czuję narzucania tej religii przez państwo, a to się w Polsce dzieje. Niech sobie wieszają krzyż w domu, a nie w szkole, urzędzie czy Sejmie.

Temat świąt pominę, bo bóldupienie o jakieś święta jest tak żałosne, że poniżej poziomu.

@Lawrence_z_Arabii: Sam jesteś żałosny. Nie podoba mi się polityka historyczna w Polsce i mam prawo o tym mówić. Wiecznie tylko robimy z siebie ofiary, wszystko to zawsze wina Niemców, Rosjan czy Ukraińców. Zamiast świętować jakieś zwycięstwa, to
  • Odpowiedz
Nie obchodzi mnie, dopóki nie czuję narzucania tej religii przez państwo, a to się w Polsce dzieje.


@ms93: Rozwiń temat, bo do tej pory uprawiasz standardowe narzekanie starych bab.

Nie podoba mi się polityka historyczna w Polsce i mam prawo o tym
  • Odpowiedz
@Lawrence_z_Arabii: Bo Polska to kraj w którym niby wszystko jest a nic nie ma. Są góry? Są. Ale 100 km dalej na Słowacji są lepsze, już nie mówiąc o Alpach kilkaset km dalej. Jest morze? No niby jest, ale jak każdy wie Bałtyk to nie Adriatyk czy Morze Śródziemne. Duże miasta są całkiem ładne, ale jak się pojedzie do Barcelony, Paryża czy Amsterdamu to nie ma porównania co do klimatu,
  • Odpowiedz