Wpis z mikrobloga

Mirki,

Co w takiej sytuacji, idziecie do szefa po podwyżkę, szef mówi #!$%@? albo daje mniej niż chcieliście, wysłaliście CV to kilku innych firm, które dają Wam lepsze oferty. Mówicie że wypowiedzenie w starej firmie możecie złożyć tylko w przypadku jeśli podpiszecie umowę. Podpisujecie umowę i idziecie z wypowiedzeniem w starej firmie, kierownik mówi - Panie Anonie, oczywiście pieniążki się znajdą. I chcielibyście w sumie zostać w starej firmie ale macie podpisaną umowę z nową firmą.

Co teraz?

#korposwiat #praca #pracbaza
  • 37
@markkk92: ale kto mówi o honorze? Mowa o profesjonalizmie i przyjmowaniu konsekwencji działań, które się podjęło, a nie zachowywaniu się jak dziecko, które chce mieć ciastko i zjeść ciastko. Jeżeli zostaniesz w starej pracy to po prostu możesz być spalony w pewnych miejscach gdybyś szukał coś nowego bo będzie informacja "oho, to ten gość który najpierw podpisuje umowy, a potem się w pracy nie pojawia".

Pół biedy jak termin rozpoczęcia nowej
@markkk92: nie no rozumiem zamysł, problem w tym że po tej akcji będziesz na słabszej pozycji negocjacyjnej jeżeli w branży (nie wiem co to za branża, załóżmy że jakaś taka hermetyczna, gdzie ważna jest opinia) rozniesie się że jest taka osoba, która najpierw podpisuje umowy, a potem wycofuje się z tego. Jak jeszcze Twój pracodawca o tym usłyszy to jest trochę przekichane w tym momencie bo wie że opinię masz zepsutą
@markkk92:
Szukałem pracy przed poproszeniem o podwyżkę. Podwyzke dostałem mniejszą niż sie spodziewałem, ale podpisałem aneks. Mimo to złożyłem wypowiedzenie i wtedy okazało sie, że mogę dostać więcej (ale i tak mniej niż dostanę w obecnej pracy) więc podtrzymałem swoją decyzje. Jeżeli masz jakieś plany na życie to za mniejszą pensje ich nie zrealizujesz a komfort i spokój tego nie rekompensują.