Wpis z mikrobloga

Jeżeli ktoś jest jeszcze przeciwko zakazowi reklam leków to reklama Ketonalu powinna go przekonać. Nie wiem jakim cudem ale ten #!$%@? silny i toksyczny lek jest teraz dostępny bez recepty, a w reklamie łaska mówi "zawsze go mam przy sobie"
Naród lekomanów będzie go żreć jak cukierki "Halyna dej mie trzy te ketonale bo mnie wątroba boli a te apapy to za słabe"

#medycyna #gorzkiezale #telewizja
kobiaszu - Jeżeli ktoś jest jeszcze przeciwko zakazowi reklam leków to reklama Ketona...

źródło: comment_trwyFSTGTOeq7derlHRGlWB7wyVXENDd.jpg

Pobierz
  • 184
  • Odpowiedz
@kobiaszu: Zajebiście, właśnie się dowiedziałem dzięki wypokowi, że moje problemy z żołądkiem zaczęły się dzięki ketonalowi... Parę lat temu miałem wypadek, parę poważnych złamań, zabieg repozycji kości i zalecenie poszpitalne z ketonalem w dawce 100mg przez miesiąc. Od tamtego czasu przynajmniej raz w roku przez kilka tygodni muszę brać leki (IPP) + trzymać ścisłą dietę, bo objawy refluksowe nie dają żyć. A rodzinny ani myśli dać skierowanie na jakąś gastroskopię dla
  • Odpowiedz
@kobiaszu firma, która wprowadzała go na rynek argumentowała to tym, że nie jest bardziej niebezpieczny niż inne nlpz jak np ibuprom czy naproxen ;) Trochę w tym racji, ale żaden z wymienionych nie daje aż takich dolegliwości żołądkowych u właściwie większości zażywajacych... A argument, że Ketonal nie, bo Polacy to lekomani też jest inwalidą, bo ludzie już się trują OTCami na potęgę myląc np Scorbolamid z Rutinoscorbinem ;D
  • Odpowiedz
Jak brać ibuprofen to w połączeniu z paracetamolem - bo ten zwiększa jego działanie. Np. Metafen.


To to dopiero jest syf, bo łączysz działania niepożadane obu leków. Z założenia paracetamol łoi wątrobę, a oszczedza żołądek, a nlpzty na odwrót, więc połączenie patacetamolu z ibupromem to lekki syf
  • Odpowiedz
@91zozol: jak ktoś chodzi do dentysty to po wizycie, gdzie np. był wyrywany ząb, dostaje receptę na ketonal i bierze go z trzy dni, a jak ktoś się leczy na własną rękę bez dentysty to będzie brał ketonal miesiąc - chodziło mi o taką sytuację
najbardziej mnie bawi jak ktoś bierze suplementy zamiast ogarnąć dietę, to leży na tej samej półce z niepotrzebnym truciem się ketoprofenem, paracetamolem, ibuprofenem
  • Odpowiedz
@91zozol: Nie jestem aż takim przeciwnikiem tego żeby był bez recepty, problem w tym, że jest reklamowany jak tik-taki który można żreć przy pierwszym lepszym bólu głowy.
  • Odpowiedz
jak ktoś się leczy na własną rękę bez dentysty to będzie brał ketonal miesiąc


@kawaiimaid666: A nawet dłużej niż miesiąc bo będzie brał dopóki nie przestanie go boleć. A jak ktoś złamie rękę i będzie brał ketonal zamiast pójść do lekarza to też będzie bardzo długo brał ten ketonal xD
  • Odpowiedz