Wpis z mikrobloga

Jeżeli ktoś jest jeszcze przeciwko zakazowi reklam leków to reklama Ketonalu powinna go przekonać. Nie wiem jakim cudem ale ten #!$%@? silny i toksyczny lek jest teraz dostępny bez recepty, a w reklamie łaska mówi "zawsze go mam przy sobie"
Naród lekomanów będzie go żreć jak cukierki "Halyna dej mie trzy te ketonale bo mnie wątroba boli a te apapy to za słabe"

#medycyna #gorzkiezale #telewizja
kobiaszu - Jeżeli ktoś jest jeszcze przeciwko zakazowi reklam leków to reklama Ketona...

źródło: comment_trwyFSTGTOeq7derlHRGlWB7wyVXENDd.jpg

Pobierz
  • 184
  • Odpowiedz
@kawaiimaid666: aha czyli jak ktoś chodzi do dentysty to nie ma prawa go ząb zaboleć xD
Idąc twoim tokiem myślenia to powinniśmy zakazać wszystkich leków przeciw bólowych bo przecież nie leczą przyczyny tylko objawy xD
  • Odpowiedz
@kobiaszu: Wielki ból dupy, że ketoprofen jest bez recepty. Co ciekawe, gdy ketoprofen był jeszcze na receptę to dlugo, długo bez recepty sprzedawano Dexak czyli lek z deksketoprofenem ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@kobiaszu: Po wyrwaniu zęba-ósemki brałem przez 5 dni, dwa razy dziennie po 100 mg + jakaś osłona na żołądek - zgodnie z zaleceniem lekarza. W efekcie nie cierpiałem, a mój żołądek po czasie też wydaje się w porządku.
Masz rację, że to silny lek i zdecydowanie nie powinno się go brać jak cukierków - ale nie można też leku demonizować, bo wówczas zrezygnują z niego również te osoby, którym mógłby pomóc.
  • Odpowiedz
@kobiaszu: powiedzcie to ludziom z migreną co jak dostaną ataku to 2 dni nie mogą z domu wyjść albo ludziom ze zwyrodnieniami stawów. W obu przypadkach nie ma lekarstwa a ból pojawia się nagle i nie każdy ma ochotę latać po receptę do lekarza. Wrzody żołądka to niewielka cena za ulgę w bólu który uniemożlwia egzystencję.
  • Odpowiedz
@kris666123: kiedy bylem w anglii i poszly mi plecy to mialem tabsy z 200mg ketoprofenu. jadlem je przez pare dni i zadna mi nie pomogla, potem juz pomyslalem ze szkoda to brac jak nic nie pomaga.
swoja droga, ciekawe co by mi na plecy pomoglo jak czterokrotnosc ketonalu leci w #!$%@?
  • Odpowiedz