Wpis z mikrobloga

siema xD
Dużo osób się pruło, że fejk story itp.


lecimy dalej
sobota 16:00 już miałem zamykać, szefa już nie było i wpadła karyna xD lat ~25.
K: Dzień dobry, zamykacie już?
J: Niby tak, ale proszę jeszcze jest chwila czasu
K: Prezentu potrzebuje dla męża. Sprzęt jakiś do grania w gry
J: No dobra, ale coś konkretnego?
K: No taki do gier
xDD
J: Myszka, klawiatura, słuchawki?
K: Nie no naprawdę mi obojętnie
No to ja mam wiedzieć?
J: No dobra, a ile chce pani wydać.
K: Nie dużo, jak najtaniej chcę
No tu mnie już coś strzeliło xD nie dość, że nie wie co chce to jeszcze nie wie ile chce wydać XDDDDD
J: No to na przykład mam tu słuchaweczki firmy Razer model Kraken Pro w zielonej wersji kolorystycznej. Cena tylko 399 zł.
K: To aż takie drogie to jest?
J: Oczywiście są tańsze. Mam tu Superluxy hd681, tanie, ale polecane przez recenzentów jako jedne z najlepszych w swojej cenie.
K: No i ile kosztują?
J: 95 zł.
K: No to aż taka różnica? Coś panu nie wierzę, tamte 400 zł, a te 100. Może tamte same grają?
J: Taka jest różnica, może pani sprawdzić w sklepach internetowych.
K: A coś po środku?
J: Mamy różne, ale raczej wiele od tych za 95 zł się nie różnią
K: Coś mi nie pasuje. A może klawiatura?
J: Tu też rozstrzał cenowy jest ogromny. Najtańszą mamy za 29zł, a najdroższą za prawie 500 zł.
K: Matko kochana, co ona sama pisze? Albo dotykowa? Myszkę niech mi pan poleci jakąś.
J: Ta sama sytuacja co z klawiaturami i słuchawkami. Najtańsza za 19 zł, a najdroższa, ale jedna z najlepszych na rynku (chodziło o Rivala 700, ostatnia na stanie była i chętnie bym ją sprzedał), za 399 zł. Wyświetlacz OLED, konfigurowalne wibracje, dla gracza idealna.
K: Wyświetlacza już nam nie trzeba, mamy monitor. ( O BOŻE JAK MNIE WTEDY NOSIŁO XD) Drobiazg jakiś, podkładka może.
J: Duża, mała, średnia?
K: To one jeszcze są do wyboru? Średnią.
J: Prosze bardzo, a4tech xgame, 29,99.
K: Dobra wezmę, tylko mi pan w papier prezentowy zapakuje
może frytki upiec w pakiecie XD
J: Przykro mi, nie mamy.
K: No jak zwykle, nic nie mamy, nic nie wiemy. Dobra może być w reklamówce.
NO ZTRIGGEROWALO MNIE W TAMTYM MOMENCIE. Ja rozumiem, głęboka prowincja, podlasie polska Be, ale żeby robić wojne bo w sklepie komputerowym nie mają #!$%@? papieru prezentowego? I jeszcze pretensja do całego świata. Powinna mi jeszcze dopłacić za tą podkładkę, za te 30 minut stania i pieprzenia o zaletach i wadach drogich słuchawek czy klawiatur, żeby ona wzięła najtańszą jaką mieliśmy podkładkę. Jeszcze jednak będzie jedna historyjka pod tagiem
#twinzwrobocie bo właściciel tego sklepu okazał się #!$%@?ą amebą i taboretem o iq podeszwy mojego klapka co po szkole posuwam. #truestory #coolstory #takbylo #logikarozowychpaskow #pracbaza
  • 122
przeczytałem dobrze


@fledgeling: Udowodniłeś, że nie bardzo.

Co to za różnica, czy ktoś kupił mysz czy podkładkę? Żadna


Myszka jest w pudełku, które od biedy można owinąć papierem, podkładka wymaga już trochę inwencji przy pakowaniu. Proponuję, żebyś przy następnych zakupach w markecie poprosił o zapakowanie słoika z dżemem lub piwa (czy co tam kupujesz) w prezentowy papier.
@piotrb: OP pracuje w sklepie i oburza się, że podczas sezonu świątecznego ktoś zapytał czy może zapakować coś na prezent? To wina klienta, że nie ma papieru? Jak jest pracownikiem który myśli, to niech pójdzie do szefa i powie - "szefie, kupmy trochę papieru i za dodatkową opłatą będziemy ludziom pakować - żeby były na prezent pod choinkę, czy tam na urodziny", ale gość przyszedł na mirkoblog i płacze - a
@piotrb: widzę ty i OP nie jesteście sporo lepsi od klientów z których się nabijacie, a tak na serio to wychodzi wasza własna głupota.
Widzę OP ma problemy z samodzielnym myśleniem, a ty nadal jesteś zafiksowany na szczególe i nie widzisz całości - częsty problem wielu ludzi, postaraj się nad tym popracować.

nadal jesteś zafiksowany na szczególe i nie widzisz całości - częsty problem wielu ludzi, postaraj się nad tym popracować.


@fledgeling: Ale po co, żeby zadowolić jakiegoś anona?
@twinzpl powiem Ci że jakieś 10 lat temu przestałem cokolwiek kupować w stacjonarnych sklepach komputerowych właśnie by nie trafiać na takich ludzi jak Ty, pamiętam kiedyś chciałem kupić monitor z matrycą nie TN to znawca zaczął mi tłumaczyć że TN jest najlepsza bo mi będą gry smuzyc a przecież komputery są do gier, wyszedłem wtedy ze sklepu, pewnie koleś też ma konto na wykopie
@twinzpl:

Powinna mi jeszcze dopłacić za tą podkładkę, za te 30 minut stania i pieprzenia o zaletach i wadach drogich słuchawek czy klawiatur,

A tak właściwie to od czego ty tam jesteś jeśli nie od doradzania ludziom? #!$%@? się że przyszła i musiałeś wykonywać swoją pracę?
@twinzpl: Mimo że klientka upierdliwa i niezdecydowana ...to niestety ale z takim podejściem nie powinieneś pracować w handlu, a szczególnie tam gdzie trzeba doradzać. Bo szkoda twoich frustracji i złej energii która poprzez to wytwarzasz( ͡° ͜ʖ ͡°)
@twinzpl: To że dałeś się wrobić w gównorobotę w której jesteś "człowiekiem od wszystkiego" począwszy na zamiataniu podjazdu (zaopatrzenie i logistyka), poprzez wpisywanie FCKGW-RKQQ2.... (maintenance operations executive) skończywszy na sprzedawaniu myszek (end user sales management), nie uprawnia cię do przelewania swojej frustracji na klientach.

To nie jest wina klienta że się nie zna. Jakby się znała nie przyszła by kupować sprzęt dla gracza w stacjonarnym sklepie komputerowym. Nie tylko przez ceny,
@ksmk nie białorycerzy tylko op mentalnie siedzi w prl-u. Przychodzi baba bez wiedzy i zamiast wytlumaczyc na spokojnie to dostaje wścieklizny. Zajebisty pracownik, baa wyglada na przemadrzalego, a nie zapominajmy ze to ON ma wytłumaczyć i #!$%@? poświęcić swoj czas na doradzenie w dodatku jeszcze wypomina ze poswiecil jej 30 min...

Babeczka moze i karynka, ale nie wymagajcie od klienta znajomosci produktu. Op zachowal sie jak Janusz, który dostaje #!$%@? bo hur