Wpis z mikrobloga

#programowanie #zalesie #python #bojowkapythona

Chciałem napisać bota do twitcha który czyta na głos wiadomości. Pierwszy pomysł - C++. Kilka różnych bibliotek do twitcha i do syntezy głosu. Musi działać na windowsie, więc jak zwykle integracja jest problemem. Jedna biblioteka wymaga przerobienia, żeby w ogóle działała pod windowsem, bo ostatnia wersja z 2005 i coś się pozmieniało. Inna chce działać tylko pod visual studio, a bot jest pod mingw, ok przekompiluję - system budowania CMake, w drugiej autotools, CMake z mingw i MSys nie chcą współpracowaćz jakiegośpowodu. Po godzinie #!$%@? się z tym zmieniłem zdanie i poszukałem czegoś do C#.

Niby na windowsie C# powinien działać bez problemu, prawda? No więc nie prawda. Jakieś assemble trzeba ściągać, dll kopiować, edytować rejestr. Odpuściłem po pół godziny (bo i nie lubię C# i specjalnie mi na nim nie zależało).

Wpisałem "python tts" i "python twitch bot" i po 15 minutach (łącznie z instalacją pythona) - miałem proof of concept działający. Python to język dla ludzi nie mających czasu na pieprzenie się z pseudoproblemami.
  • 2
  • Odpowiedz