Wpis z mikrobloga

#pytanie #programista15k #programista #naukaprogramowania #programowanie
Chce ruszyć dupe i zacząc się uczyć programowania tylko nie wiem za bardzo w co wejść aby znaleźć prace
php - składnia mi się nie podoba
java - średnio mnie interesuje
python - brak pracy
zostaje javascript choć przeraża mnie ilość rzeczy które się zmieniają .. nie wiem czy to ogarne
No a jak javascript to też frameworki które polecacie?
Myślałem nad angularem tylko nie wiem która wersja
react to pewnie jakiś redux tak?
które łatwiejsze żeby ogarnąć na początek?
  • 22
  • Odpowiedz
@hektor21: Naucz się języka najpierw, w Listopadzie przyszedł do nad mistrz frejmłorków Javowych (miał wpisane w CV większość JEE, Springa) a nie był w stanie w pół godziny rozwiązać jakiegoś prostego zadania z leetcode które sprowadzało się do przejechania dwa razy przez listę i wrzucenia paru wartości w mapę (swoją drogą co to mapa też nie wiedział).
  • Odpowiedz
@hektor21: Ucz sie programowac, i tak nadchodzi czas, ze po 3 miesiacach nauki o prace w zawodzie bedzie trudno. Jak nauczysz sie dobrze programowac, zmiana jezyka nie bedzie problemem.
  • Odpowiedz
@meohaw nie żebym twierdził, że jest jest niewiadomo ile dla juniorów ale od kiedy się uczę ( 3 miesiące) to już mam trochę firm, do których będę aplikował za jakieś 6 miesięcy, niech tak dalej twierdzi, mniejsza konkurencja dla mnie :D
  • Odpowiedz
mistrz frejmłorków Javowych

swoją drogą co to mapa też nie wiedział


@Andrew7642: A sprawdził ktoś czy on coś umiał z tych frejmłorków jak nie wiedział nawet czym jest mapa?
  • Odpowiedz
jak się nauczysz programować dobrze w jakimkolwiek języku to zmiana będzie łatwa. Języki są dość zbliżone do siebie szczególnie jak masz obiektowość


@ddziaduch: No właśnie nie jest tak do końca. Najwięcej pracuję w Javie i Pythonie i różnica jest ogromna. Inaczej zupełnie podchodzi się do programowania, korzysta z innych wzorców. Widywałem projekty Pythonowe, pisane w stylu Javowym i wychodziły potworki.
Oprócz zmiany języka, trzeba przestawić się na inny sposób myślenia.
  • Odpowiedz
@fefler: Na pytanie co to jest dependency injection i jak się ma do Springa była cisza z tego co kojarzę. Gdyby to zależało ode mnie to na tym by się skończyło po 5 minutach, no ale nie ja prowadziłem.
  • Odpowiedz
@dog_meat: Jak umiesz prograowac, to rozumiesz te roznice. W stylu programowania nawet w asemblerze znajdziesz rozne podejscia. Jesli umiesz programowac, to nie ma to znaczenia, uzywasz tego, ktory jest potrzebny.
  • Odpowiedz
@fefler: Tak dość randomowo o Spring MVC i całkiem sensownie mówił o testowaniu (tak mi się wydaje że uczył się właśnie bardziej pod bycie automatem, ale złapał też rozmowę na deva). Ciekawi mnie kto robił phone screen, bo ta rekrutacja ogólnie była do jakiegoś zespołu zajmującego się innym produktem i szukali drugiej technicznej osoby bo ktoś im się rozchorował.
  • Odpowiedz
@michael93pl: no, ale statystycznie pracy w pythonie jest mniej w polsce. Podejrzewam ze wynika to z tego, ze python nie nadaje sie zbytnio jako jezyk docelowy pod apke. Fajnie jest w nim cos na szybko napisac, albo jakis skrypt bardziej devopsowy. Co nie zmienia faktu, ze fajnie jest go znac :D
  • Odpowiedz