Wpis z mikrobloga

Ale mam bekę z polaków-zawistników. Pracuję w firmie ojca, która ma zakład produkujący wyposażenie ogrodnicze. Narzędzia, doniczki, jakieś płotki itp. Zatrudnia ok. 110 osób. Na początku grudnia z ojcem postanowiliśmy wziąć nowy samochód w #leasing dla mnie, bo drugiej osobie w firmie nie wypada jeździć 5-letnią skodą. Dzisiaj podjechałem do firmy nową furą, żeby złożyć życzenia pracownikom. Większość patrzyła na mnie spod byka, ale myślałem, że może mi się wydaje. Złożyłem życzenia i poszedłem na stołówkę. Nalewam wodę z dystrybutora i słyszę: "Widzieliście jakim samochodem podjechał? A premii na święta to nie łaska dać". XD I wiecie co jest w tym najlepsze? Że to nie jest tak, że idzie się do salony i kupuje furę za 400k, tylko bierze leasing za 3,5k. Ale janusz nie zrozumie. "Panie! Przecież wiem ile taki samochód kosztuje. Ja tu ciężko haruję, żeby syn szefa sobie kupował takie drogie rzeczy?!" Nawet gdybym nie miał tego samochodu to zamiast raty leasingu, każdy mógłby dostać zawrotne 30 zł premii... #!$%@? z takimi roszczeniowcami. I wcale nie zarabiają źle. Bo 2800 zł brutto+ 200 zł premii za brak nieobecności w małym mieście, 8h + dobrowolne soboty za 200% na UOP.

#polak #praca #pracbaza #bekazpodludzi #motoryzacja #swieta
Pobierz
źródło: comment_EzfPEoQqTDG2XK0TXr7rijw2Uy5z3gsT.jpg
  • 212
@dembele: wiesz czemu warto dac pracownikowi chociaż #!$%@? kilka złotych na święta? Bo się #!$%@? będzie czuł doceniony, bo pomyśli sobie że ma fajnego pracodawce i może ta #!$%@? stówa to fajniejszy prezent dla dziecka, może coś dla jego żony/jej męża.

Pamiętaj, i ty i twój ojciec, że to #!$%@? ONI robią robote. I dzięki ich pracy macie pieniądze. Jak będziesz traktował człowieka jak gówno, to nie dziw się że ciebie
Pamiętaj, i ty i twój ojciec, że to #!$%@? ONI robią robote. I dzięki ich pracy macie pieniądze. Jak będziesz traktował człowieka jak gówno, to nie dziw się że ciebie bedą tak traktowali.


@arekqq: @Jokker Ja #!$%@?, czemu ludzie dają #!$%@? o takie rzeczy typu jakim autem jeździ syn prezesa? To oczywiste, że będzie korzystał z zysku założonej przez ojca firmy. #!$%@?, Wy byście z tego nie korzystali?

A jak pękają
@dembele: W sumie to mi zwisają takie rzeczy, więc nie będę się wdawał w dyskusję taką jak przedmówcy.

Jeśli będziesz kiedyś chciał sobie lub komuś udowodnić, że zapracowałeś na to co masz rzetelną pracą, a nie jak to niektórzy podsumowali "zawód-syn", to rozkręcisz własną, dobrze prosperującą firmę bez pomocy ojca. Jak Ci się nie uda to wyjdzie na to, że faktycznie przez te lata byłeś tylko synkiem tatusia i nikim więcej.
Ale taka jest prawda. Inwestor ponosi ryzyko za prowadzenie firmy, pracownik przychodzi i przez 8 godzin #!$%@? swoje, po czym wraca do domu. Poziom odpowiedzialności jest nieporównywalny, stąd czemu pękają dupy gdy widzą, kiedy ktoś z tego korzysta?


@johny-kalesonny: Ale korzystanie zwłaszcza zbyt wczesne to robienie kuku nie pracownikom, tylko sobie.
Serio mam tłumaczyć podstawy zarządzania?
@arekqq: @Jokker Ja #!$%@?, czemu ludzie dają #!$%@? o takie rzeczy typu jakim autem jeździ syn prezesa? To oczywiste, że będzie korzystał z zysku założonej przez ojca firmy. #!$%@?, Wy byście z tego nie korzystali?


@johny-kalesonny:
A czy ja coś o aucie napisałem w ogóle? ( ͡º ͜ʖ͡º)