Wpis z mikrobloga

Ale mam bekę z polaków-zawistników. Pracuję w firmie ojca, która ma zakład produkujący wyposażenie ogrodnicze. Narzędzia, doniczki, jakieś płotki itp. Zatrudnia ok. 110 osób. Na początku grudnia z ojcem postanowiliśmy wziąć nowy samochód w #leasing dla mnie, bo drugiej osobie w firmie nie wypada jeździć 5-letnią skodą. Dzisiaj podjechałem do firmy nową furą, żeby złożyć życzenia pracownikom. Większość patrzyła na mnie spod byka, ale myślałem, że może mi się wydaje. Złożyłem życzenia i poszedłem na stołówkę. Nalewam wodę z dystrybutora i słyszę: "Widzieliście jakim samochodem podjechał? A premii na święta to nie łaska dać". XD I wiecie co jest w tym najlepsze? Że to nie jest tak, że idzie się do salony i kupuje furę za 400k, tylko bierze leasing za 3,5k. Ale janusz nie zrozumie. "Panie! Przecież wiem ile taki samochód kosztuje. Ja tu ciężko haruję, żeby syn szefa sobie kupował takie drogie rzeczy?!" Nawet gdybym nie miał tego samochodu to zamiast raty leasingu, każdy mógłby dostać zawrotne 30 zł premii... #!$%@? z takimi roszczeniowcami. I wcale nie zarabiają źle. Bo 2800 zł brutto+ 200 zł premii za brak nieobecności w małym mieście, 8h + dobrowolne soboty za 200% na UOP.

#polak #praca #pracbaza #bekazpodludzi #motoryzacja #swieta
dembele - Ale mam bekę z polaków-zawistników. Pracuję w firmie ojca, która ma zakład ...

źródło: comment_EzfPEoQqTDG2XK0TXr7rijw2Uy5z3gsT.jpg

Pobierz
  • 212
  • Odpowiedz
@dembele: Opowiem Ci anegdotę z życia wzięta bo widzę, że z prawdziwą pracą to ty masz tyle wspólnego, że pobierasz wypłatę od taty:

Pewnego razu mój szef spodziewał się wizyty "grubego" kontrahenta z Niemiec. Wykminił więc, żeby pracownicy przestawili swoje złomki na tyły firmy, a on na froncie wystawił najlepsze auta w firmie- swoje i syna (min nowy Merc S). Niemiec przyjechał, popatrzył i mówi:
- A auta pracowników to pewnie
  • Odpowiedz
@dembele: powiem ci jak to u mnie wyglada . Mam firmę produkująca wyposażenie ogrodów ale bardziej dekoracje . Wioska 5-6tys mieszkańców . Mam 15 pracowników . Średnia miesięczna wypłata to 2900-3000 netto ! Dzisiaj zorganizowałem wigilie , każdy dostał paczkę wigilijna w tym alkohol wędliny sery słodycze i kartkę z podziękowaniami za wspólny rok plus w kartce po 150zl premi . I uwaga jeżdżę superbem z 2012 roku :) czyli jeszcze
  • Odpowiedz
najlepsze jest to że najwięcej do powiedzenia mają ci którzy nigdy nie prowadzili DG i nie zatrudniali ludzi

wieczne xD z nich

A co jeśli ktoś zatrudniał i zatrudnia, a mimo to uważa OPa za Janusza? Co wtedy? Twój mózg potrafi przetworzyć takie fakty?

płacisz pensje i to jest twój zasrany obowiązek, tyle na ile się umówiłeś z pracownikiem

Z tym się zgadzam.

a nie to że "na święta premia się należy"
  • Odpowiedz
@dembele: Ale z ciebie dzban... taki cwanaczek jesteś to zwolnij się z ciepłego #!$%@?łka u starego i znajdz prace u innego prywaciarza który nie będzie ciebie faworyzował...
  • Odpowiedz