Wpis z mikrobloga

@bioslawek: Nie znam się, więc dobrze jak jakiś ekspert sprostuje. Nie mam też teraz siły czytać tego pdfa
(ale zapisałem na później ( ͡° ͜ʖ ͡°) ).
Bardzo mnie rajcuje biologia, dlatego wrzucę moje bezwartościowe 3 grosze :P

Czytałem kiedyś, że łańcuch DNA jest przylepiony do tzw. histonów - takie białka. No i czytałem też że ten sam łańcuch DNA może mieć inny "kod genetyczny", w zależności od tego w jaki sposób
  • Odpowiedz
Czytałem kiedyś, że łańcuch DNA jest przylepiony do tzw. histonów - takie białka. No i czytałem też że ten sam łańcuch DNA może mieć inny "kod genetyczny", w zależności od tego w jaki sposób jest "przylepiony" do tych histonów.


@nielegalny_imigrant: Histotny stanowią fizyczne oparcie dla DNA ale również biorą udział w regulacji ekspresji genów w czym im pomaga wiele wyrafinowanych i precyzyjnie regulowanych maszym biochemicznych:

"Chromatyna wywiera represyjny wpływ na proces transkrypcji.
bioslawek - > Czytałem kiedyś, że łańcuch DNA jest przylepiony do tzw. histonów - tak...

źródło: comment_9YNGEiKPYpW9Xmn7FpCLxo2ro8s67zqr.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz