Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Mirki
Nie chcę narzekać, nie będzie nic o przegrywie, dla odmiany coś pozytywnie
Żona właśnie zmienia prace, ja mam już od dawna dobra. Jesteśmy teraz oboje freelancerami z zarobkami ok 1200 euro.
Dziennie.

Mamy dzieci, jesteśmy szczęśliwi, pomagamy rodzinie. Do wszystkiego doszliśmy sami z czego jesteśmy całkiem dumni, nic nie stało się z dnia na dzień, bliżej nam teraz do 40 niż 30tki, a świeżo po studiach to s ogole wielką bieda była z pracą, zarobkami i ogólnie życiem...także nie narzekajcie bo wszystko przed wami
Powodzenia mireczki i miłego weekendu.

#emigracja, #zagranico

Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: kwasnydeszcz
  • 173
@spidero wszyscy moi znajomi sa freelancerami, zarabiają 400-700 dziennie. Ja sam mam 500.

@AnonimoweMirkoWyznania gratulacje, u mnie podobna sytuacja ale trochę nam brakuje bo mamy 1050 bez VAT dziennie

@WilkZWallStreet zawsze się przyda;) ale np ja jestem testerem, op pewno tester albo dev

@leesiuu ja z żoną taka stawkę mamy na dzień. Tzn ja ,500, żona 550, dni roboczych w miesiącu 20-23.

@sajganpl dokładnie

@spidero nie do końca. Ja jestem freelancerem juz
@Fallenzgr: a co chcesz wiedziec? wg mnie jest to najlatwiejsza dzialka IT w ktorej mozna trzepac spora kase, co widac chociaznby na polskim FB, grupa testowanie oprogramowania. co chwila ktos sie pyta jak sie przebranzowic

nawet manualne testy daja ladny pieniadz a automaty to juz w ogole
ja niestety jestem troche leniwym debilem i np nie znam selenium, chyba sie zaczne uczyc bo z java/selenium mialbym 5x wiecej ofert i spokojnie
@Shatter: nie ma takich stawek u mnie. w Poslce tez raczej zaczynaja sie na b2b od 400-800 zl dziennie
tak naprawde wystarczy podstawa SQL, podstawa teorii o tetsowaniu i dobre oko do znajdowania bledow
reszte sie nauczysz
korzystanie z JIRA to banal, inne narzedzia do raportowania bledow tez sa latwe
pisanie test casow przychodzi z czasem
serio, ja uwazam ze kazxego jestem w stanie nauczyc bycia testerem w przeciagu 1-4 tygodni
Ale szambo wybija w komentarzach. 1200 € dziennie, to jest 600€ na osobę. W Polsce stawi przy b2b dla kogoś to pracuje te 5 lat to 400-800zł, czyli 100-200€. 600€ jak jest się w czymś dobrym nie wyglada na niemozliwa stawke za granicą. Bardzo dobra, którą dostaja najlepsi ale przecież są tacy ludzie.
@Shatter: ale u mnie np studia sa wazne. tzn nie musza byc, ale bez nich trzeba miec duzo wiecej expa, np jak masz studia to 3-5 lat a bez 6-8

moim zdaniem warto
sa ksiazki, sa kursy (cala masa na udemy.com, niektore darmowe, niektore czasem przecenione na 10 euro, warto)

@Arytmetyk: nie najlepsi wcale. ja jestem taki powiedzmy w okolicach przecietnych, szczerze to przyznaje
nie znam javy, mam kolegow ktorzy
@wykopowy_brukselek jestem testerem doświadczenia teraz, zabrałem się za automaty. Sam szukałeś pracy czy sama Cię znalazła? :) Jakie to toole ogarniasz jeśli można widzieć? Jakaś wskazówka w kierunku rozwoju zawsze możesz miło widziana od kogoś bardziej doświadczonego ;)