Wpis z mikrobloga

@Rst00: mam nielimitowany internet w telefonie a Itaka ładuje się wieki. Ja odpuszczam takie gify od razu bo nie chcę czekać z minutę aż się załaduje.
  • Odpowiedz
@Kryspin013: niee, Ty za to jesteś tym przysłowiowym "informatykiem" co szanuje każdy kB RAMu bo to hehe nie zabawka. Nie wiem też co ma jedno z drugim wspólnego ale ok. Jak jesteś taki wrażliwy na gify to ściągnij, wrzuć na gfycata i zalinkuj, a nie płaczesz bo hurr durr 40 letni format z ograniczoną paletą kolorów!!!
  • Odpowiedz
@Kryspin013: ale co Ty gadasz za głupoty że ja coś faworyzuję. Gość wrzucił gifa, a ludzie płaczą że hurr durr 30 MB zamiast zrobić reupa i byłoby po sprawie. Ponadto, @C_MR już się wytłumaczył do kogo możecie zgłaszać pretensje a Wy nadal na OPa najeżdżacie jak banda dzieciaków bo "ojej, jawne marnotrawstwo zasobów". No ale jak już oglądacie jakieś pierdoły na youtubie co mają kilka razy większy rozmiar to
  • Odpowiedz
@Kryspin013: czyli czekaj, napisałem że 2017 rok a ludzie nadal narzekają na gify, nigdzie nie napisałem że gif jest lepszy a Ty na tej podstawie uważasz że jestem głupi? To chyba Ciebie można by było nazwać takim określeniem skoro na takiej podstawie wyzywasz ludzi. Ochłoń trochę bo chyba za bardzo się ztriggerowałeś zwykłym gifem.
  • Odpowiedz
2017 a ludzie dalej narzekają na 30 MB gify xD Internet w wiaderkach przynosicie? Mobilne pakiety po 10-20GB, nielimitowany internet w domu, darmowe hotspoty...


@Rst00: Ciśniesz bekę z mirków że narzekają na gif-a bo mają internet w wiaderkach. Mirki narzekają, że wstawił gifa, bo
a) waży kilkukrotnie więcej od np gyfa
b) dużo bardziej zniekształca obraz od gyfa
c) nie ma realnego powodu po za tym co napisał C_MR, żeby
  • Odpowiedz
@Kryspin013: no cisnę bekę bo różnica w rozmiarze byłaby jaka? 20MB? Jeżeli OP ma tylko gifa to przekonwertowanie go na gyfa i tak nie sprawi że obraz będzie mniej zniekształcony.
  • Odpowiedz
@Rst00: Różnica byłaby 11 krotna przyzachowaniu o wiele lepszej jakości (wszystko lepsze od palety kolorów, przez rozdzielczość kończąc na klatkarzu). Mało tego... GYF-a o wiele łatwiej nagra niż GIF-a bo w przypadku GYF-a nagranie masz praktycznie 1:1. Żeby nagrać GIF-a musisz nagrać wideo takie same jak w przypadku GYF-a a potem dodatkowo jeszcze przekonwertować je na GIF-a. Jeśli dla ciebie nie jest to znacząca różnica to kończę dyskusję.
  • Odpowiedz
@Rst00: PS Nie piszę tego w stosunku do OP, piszę to tylko w stosunku do bzdur, które napisałeś gdzie usprawiedliwiasz gif-a argumentem na zasadzie "chyba macie bieda internet"
  • Odpowiedz
@Kryspin013: ale czytaj ze zrozumieniem. Jeżeli OP by nagrał od razu jaki gyf, mp4 czy coś to jasne że jakość będzie lepsza ale ja napisałem, że teraz już konwersja z gifa do gyfa już nic nie da. Co do nagrania to niekoniecznie bo są programy, które oferują nagrywanie prosto do gifa i nie wiadomo czy OP z takiej możliwości właśnie nie skorzystał.
  • Odpowiedz