Wpis z mikrobloga

Ederson, Otamendi, Delph, Fernandinho, Sane czy Sterling to nie są (niektórzy nie będą nigdy) wybitni piłkarze, a Guardiola z nimi w składzie wygrywa 15 z 16 meczów w lidze, do tego ma najlepszą ofensywę i defensywę. Jak ktoś próbuje mi wmówić, że to nie jest wybitny trener, to nie wiem, kto zasługuje na bycie wybitnym.

#pilkanozna #premierleague #mecz
źródło: comment_AV6BsRXuppGvPCJxOoFVrAPT2bB4RLYz.jpg
  • 82
@Venro: I tak, i nie. Sane i Ederson są bardzo młodzi i to, ile osiągną jest wielką niewiadomą. Sane błysnął już jako 18-latek, kiedy kręcił obrońcami Realu.

Sterling to wieczny talent, na którego wystrzał czekano dłuższy czas.

Otamendi i Fernandinho mieli swoje przebłyski w futbolu.

Ale tak ogólnie to zgoda.
@Venro: mów co chcesz, mnie dupsko piecze. W Barcelonie miał samograja, w bayernie miał samograja (na ligę) ale szity sam zrobił i #!$%@? mu w dupe
@Venro: ignoranckim jest myślenie ze mając takie paki jak w Barcelonie czy bayernie Franek Smuda nie podbił by swoich lig. Ale za to co zrobił z szity łysego nienawidzę - wcześniej obchodził mnie tyle co zeszłoroczny śnieg ( ͡° ʖ̯ ͡°)
@Anthermil:

A kto jest od niego lepszy?

Wanyama/Dier, Henderson/Can, Xhaka/Ramsey, Bakayoko? xD


Miałem na myśli największe europejskie kluby, nie tylko ligę angielską. Zastanawiałbym się, czy jest lepszy od Kante, Maticia, Modricia, Casemiro, albo Verrattiego i wiem, że na pewno nie byłby tyle warty.

@Miith:

ignoranckim jest myślenie ze mając takie paki jak w Barcelonie czy bayernie Franek Smuda nie podbił by swoich lig.


Byli trenerzy, którzy przejmowali wielkie kluby z
@Venro: #!$%@? jestem dzisiaj. Z charakteru moich wypowiedzi możesz wywnioskować komu kibicuje, ale jutro trzeźwym okiem chetnie podejmę polemikę dotyczącej Twojej tezy na temat zespołów z wielkimi nazwiskami nie odnoszącymi sukcesu po zmianie trenera. Ja twierdze, ze jeśli w zespole jest przynajmniej 3 graczy na światowym poziomie to trener kompletnie się nie liczy - tak miał guardiola w Barcelonie i bayernie ale nie ma w city. Tak na przykład ma zidane
@Miith:

chetnie podejmę polemikę dotyczącej Twojej tezy na temat zespołów z wielkimi nazwiskami nie odnoszącymi sukcesu po zmianie trenera.


Na szybko z głowy i tylko z ostatnich lat:
- Gerardo Martino - wygrał z Barceloną tylko Superpuchar Hiszpanii, przejmując zespół po Vilanovie (wygrał La Ligę) i mając w składzie Messiego, Neymara, Sancheza, Fabregasa czy Iniestę
- Rafa Benitez - wygrał z Interem tylko Superpuchar Włoch i Klubowe Mistrzostwo Świata, przejmując zespół
@Kuduaty: Oczywiście, że miał i to będąc zmuszonym wystawić na lewej obronie środkowego pomocnika i zmieniając z konieczności środek obrony w trakcie meczu. United dzisiaj właściwie nie istniało, zresztą jedynego gola strzelili po błędzie Delpha.
@Venro: W takim razie oglądaliśmy inne mecze. Pierwsza połowa to autobus United, druga City i trzy błędy po których padły bramki. Nie było tam ani jednej ciekawej akcji, a momentami wyglądało to gorzej jak w ekstraklapie.
@Kuduaty:

W takim razie oglądaliśmy inne mecze.


O czym my mówimy. Zerknij na statystyki. Ja poza golami dla City pamiętam jeszcze sytuacje Jesusa, Sterlinga albo Bernardo Silvy, a pewnie coś mi umknęło.

@coram_populo:

Sterling to najbardziej utalentowany zawodnik reprezentacji Anglii


W 35 meczach w reprezentacji strzelił 2 gole. Przeciwko Litwie i Estonii.

@szpecek:

nie szanuje za to że zepsuł Bayern


Nie wygrał Ligi Mistrzów. Poza tym wygrał wszystko, bijąc
źródło: comment_5nwxz1MSZEWvSQEldTUT6SmTHp3Gk7XZ.jpg
@Venro: Ederson, Otamendi, Sane, Sterling kupieni łącznie za około 250mln. Fernandinho, co do którego nie ma wątpliwości, że jest świetnym piłkarzem, tyle że mało medialnym i który rozwijał się od początku pobytu na wyspach.
Tak, nie są to zawodnicy wybitni z cyklu tych, co dostają głosy na Złotą Piłkę. Ale każdy z nich albo jest świetnym piłkarzem, albo bardzo dobrym z jeszcze lepszymi prospektami. City jest #!$%@? silne, tylko nie mają
@Venro: W statystykach to United przegrało dwa mecze: Z Live i Arsenalem. Była też próba urwania głowy Edersona i nietrafienie w piłke Lingarda ale to nie był mecz na takim poziomie na jaki był kreowany. Po prostu nudził.
@Ragnarokk:

Ederson, Otamendi, Sane, Sterling kupieni łącznie za około 250mln.


Kupieni za ogromne pieniądze, bo każdy wie, jakimi pieniędzmi dysponuje City, to po pierwsze. Po drugie, przy transferze żadnego z tych piłkarzy City nie toczyło boju z innymi europejskimi potęgami. Na daną chwilę nie byli to piłkarze gwarantujący sukces.

Tak, nie są to zawodnicy wybitni z cyklu tych, co dostają głosy na Złotą Piłkę. Ale każdy z nich albo jest świetnym
@Venro:

Kupieni za ogromne pieniądze, bo każdy wie, jakimi pieniędzmi dysponuje City,

Owszem. Wciąż jednak ogromne pieniądze.

przy transferze żadnego z tych piłkarzy City nie toczyło boju z innymi europejskimi potęgami.

W zasadzie tak.

Otamendi i Sterling mieli długo opinię tych, którzy są w pierwszej kolejności do wymiany.

No i to właśnie jest to, o czym piszę. W City mogę sobie poczekać i rok czy dwa, aż złapią formę. Nie muszą
@Ragnarokk:

No i to właśnie jest to, o czym piszę. W City mogę sobie poczekać i rok czy dwa, aż złapią formę. Nie muszą wymieniać tak długo, jak zawodnik sam się nie wyrywa. A zawodnik bez formy raczej się nie wyrywa. Do tego mają ten luksus, że jak rzeczywiście schrzanią jeden transfer, to nie zablokuje on kolejnego.


Ja bym przede wszystkim zadał pytanie, czy forma Otamendiego albo Sterlinga to nie jest
@Venro: sam jestem fanem realu od najmłodszych lat i uważam że to wybitny trener, proszę nie generalizować kibiców jednej drużyny, pozdrawiam
a dwa to nigdy nie słyszałem stwierdzenia że jest słaby czy coś
@mardory:

sam jestem fanem realu od najmłodszych lat i uważam że to wybitny trener, proszę nie generalizować kibiców jednej drużyny, pozdrawiam


Ale ja nie generalizuję. Często nawet tutaj czytam, że Guardiola prowadzi tylko "samograje" i nie wiem, komu piszący kibicuje.
@Venro:
Ad 1. Bardzo możlwie, że obecna forma wynika z Guardioli i jego sztabu. Nie neguję :) Z drugiej strony takiego Mullera to w drugą stronę rozwinął - czego mu akurat ani trochę nie żal :)
Ad 2. Zależy do której drużyny. Nie jestem zbytnio na bieżąco z formą poszczególnych zawodników z tamtych zespołów. Ale to prawda, to obacnie bardzo równa drużyna.
Ad 3. Owszem, ale wziął zespół wygrywający wszystko i
@Venro: Kłamiesz, bo w tamtym sezonie nie grali nic specjalnego i zajeli miejsce za sporo mniej zamoznym Tottenhamem, więc nie było powodu do pochwał. Pokaz wpis
To jest wybitny trener, ale musi mieć graczy wystarczająco dobrych, by potrafili ogarnąć jego wizję i ją egzekwować na boisku. Z zespołem z półki niżej miał by ogromny problem na osiągnięcie wyników.
Pffff Wenger to jest dopiero wybitny trener, od tylu lat Arsenal tyle upokorzeń a trener ten sam. Żaden inny trener by się nie utrzymał na stanowisku po takim czymś
@Venro: smieszy mnie ze wymyslasz sobie ze jest dokladnie tak jak ty mowisz, sterling slaby, sane tez, napisales tak i twierdzisz ze to jedyna prawda

prawda jest taka ze wymyslasz sobie pewne teorie na potrzebe swojej historii o guardioli, ktory ma najsilniejszy sklad w angli i praktycznie zero problemow z zawodnikami, wygrywa bo ma kim grac, tyle w temacie