Wpis z mikrobloga

Tak tylko w kwestii #bitcoin Jakoś w 2014 roku miałem laptopa, którego zaszyfrowałem Truecryptem. Na laptopie miałem portfel z jakąś nieznaczącą iloscią btc - rzędu 0.1 btc. W tamtym momencie to było mało warte, teraz ma wymiernie dość dużą wartość. Znalazłem dysk z tego laptopa i rescue disk do niego, niestety, każde hasło które wpisuje jest nieprawidłowe.
Pamiętam, że hasło to był zlepek dwóch lub trzech normalnie używanych haseł - z kilku/kilkunastu których używam na codzien. Jak ugryźć próbę odszyfrowania tego? Ktoś się w to bawił?
#veracrypt #truecrypt
  • 22
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@pawlo74: Dla mnie samego ta sytuacja jest zabawna :D Sam przejrzałem wszystkie giełdy, z których kiedykolwiek korzystałem w poszukiwaniu kawałków bitcoina, które być może kiedyś gdzieś zostaly.
  • Odpowiedz
@pawlo74: ja tam klikam kraniki xd drobniaki w c--j, ale co tam nie mam nic do stracenia jakby podliczyc to bedzie jakies 97 000 satoshi
moze kiedys za 10 satoshi bedzie mozna kupic jakiegoś słodycza :P
  • Odpowiedz
@pawlo74: nie prawda aż taka fortuna nie będzie.. :(
przy kursie 1mln $ bedzie to warte jakieś 3,6k PLN
muszę wincyj kraników xD

na razie warte ok 50-60zł

najgorsze że teraz z tych kraników po 5-10satoshi sie dostaje ;/ masakra.. a jeszcze 2 msc temu po 30-50..
  • Odpowiedz
@pawlo74: Czyli kupować i trzymać... Ile lat, 5-10? Ja rozumiem, cierpliwośc cnota, ale ładować powiedzmy 1/4 dochodów miesiąc w miesiąc przez 20 lat, tylko po to, żeby na emeryturze zaszaleć za dajmy na to 40%? Trochę ciężki temat.
  • Odpowiedz
@pawlo74: Nie mówię tego złośliwie, po prostu nie do końca ogarniam temat. Twoje założenia opierają się na porządnych sumach wejściowych. 50k$ dwa lata temu, gdy BTC był po ile? Nie mam pojęcia, zakładam 500$, to 200 BTC. Teraz warte przy ok. 15k$/1BTC 3 mln$. Fakt, pieniędzy od czorta, wzrost niemożebny, tylko przy realnym wygenerowanym przeze mnie wkładzie na poziomie 1k pln/mieś to teraz byłoby raptem 400.... okej, nie było tematu,
  • Odpowiedz
@Bachal: to samo słysze za każdym j-----m razem za każdą falą. Rób co chcesz. Mam już dosyć niedowiarków. Trzymajcie się z daleka i zostańcie biedakami. Nikt mądry nie trzyma oszczędności w fiacie bo śmieć inflacyjny i okrada Cię nie rozumiesz tego? Ja tego śmiecia boję się jak ognia właśnie z tego powodu jeżeli Tobie to nie przeszkadza to nie przeszkadza Ci że ktoś Cię jawnie okrada. Nrx :)
  • Odpowiedz
@pawlo74: O tak, dzięki za wyjaśnienie, dlaczego jestem okradany... Tak, to mi rozjaśniło sytuację. A fala mnie j---e, jest ta, będa kolejne, czytałem to raz, czytam i drugi i trzeci a nigdzie nie ma konkretnych informacji, sam hejt p----------h guru finansjery, z jednej strony sprzedawcy marzeń, którzy wciskają kit za sowite $, a z drugiej zadufałe fiuty, którzy wyśmieją, zgnoją i każą s--------ć, nie ma co, piękny instrument, piękne community.
  • Odpowiedz
@Bachal: ja tu nie jestem po to aby Cię przekonywać. Mam to w dupie. Człowieku nie chcesz wchodzić nie wchodź i pozostań biedny. Nie wierzysz to Twoja sprawa. Ja będę kupował dopóki będę miał dochód i zobaczymy kto na tym lepiej wyjdzie.
  • Odpowiedz
@pawlo74: Przecież Ty nigdy tego nie sprzedasz :D Czytam Twoje wpisy, wiem że posiadasz sporą wiedzę, ale widzę, że będziesz to wiecznie chomikował :)
  • Odpowiedz
@Bachal: Nie będę. Pierwsze sprzedam już niedługo tak jak sobie powiedziałem na początku. Sprzedawać zacznę jeżeli za jednego BTC kupię dobrej klasy samochód, już bardzo mało brakuje i już wkrótce wydam ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@Bachal: $444 pamiętam dokładnie to łatwo zapamiętać, później wzrosło do około $600 i zaczęło spadać i spadać i spadać aż zatrzymało się na około $180 najniższa cena w pln to było 750 zł. To nie ma znaczenia bo dzisiaj kupiłem za £1000 za cenę $14100 i tak co tydzień. Ja mogę płacić a Ty nie? Później płacz? Znasz to powiedzenie? Czegoś biedny boś głupi a czegoś głupi boś biedy? (
  • Odpowiedz