Wpis z mikrobloga

Siedzę w pracy i przeglądam CV z tego miesiąca.

Zauważyłem, że większość facetów ma w rubryce "zainteresowania" rzeczy w stylu pływanie, piłka nożna, siłownia, sport, motoryzacja, gry komputerowe, czasem pojawi się jakaś grafika komputerowa, historia i militaria.

A Różowe? U Różowych jak na #tinder - film, muzyka, podróże - u wszystkich prawie to samo ( ͡º ͜ʖ͡º)

#pracbaza #logikarozowychpaskow
  • 136
ciupanie w jakas gierke na komputerze


@agaja: Zostałem striggerowany jak ja #!$%@?. Tak jak ktoś wyżej napisał bicie rekordów, odkrywanie ciekawostek/tajemnic. Dodatkowo wiele gier ma światy tak skonstruowane(chociażby S.T.A.L.K.E.R czy The Elders Scrolls), że nie sposób się w nie nie zagłębić i zainteresować nimi. Jeśli doda się do tego mody to jest zabawa nawet na kilkaset godzin.

A seriale/filmy dla kobiet polegają głównie na jednej rzeczy: niespełniona miłość, chlip chlip, bolcowała
@agaja: Przepraszam, jeżeli uraziły Cię moje spostrzeżenia, nie jestem mizoginem, który na każdym kroku chce dowalić Różowym. Bardziej chciałem podzielić się moimi obserwacjami.

@dmsq: Jak rekrutuję, zawsze zwracam uwagę na zainteresowania. Jestem ciekawy, jak kandydat pogłębia pasję i czy dzieli się nią z bliskimi. Od razu masz istotne cechy takiej osoby: to czy jest ambitna, czy przejawia chęci rozwoju osobistego oraz czy jest kontaktowa oraz towarzyska. Poza tym kandydat ma
@Yolocaust: ta, bo kazdy gracz sie tak szalenie intresuje i w ogole.
Nie dorabiaj ideologii - to zalezy juz od konkretnego czlowieka, a nie od samego hobby.

Mozna sie faktycznie interesowac jakas gra, universum z nia zwiazanym, ale mozna po prostu codziennie pyknac meczyk i siema. I wtedy to naprawde nie jest lepsze od ogladania glupawych komedii, jesli ktos ma na nie ochote.

@Yolocaust: nie, nie uraziles mnie :)
Ale
a czy zainteresowania większości niebieskich różnią się od typowej różowej? Nie sądzę.

Typowa różowa: znajomi, seriale, filmy, podróże
Typowy niebieski: znajomi, sport, gry, imprezy, motoryzacja

Jak dla mnie to prawie to samo. Większość ludzi nie ma realnych zainteresowań. Żyją sobie od 1 do 1 i zabijają cały wolny czas czymś zupełnie przyziemnym spośród wyżej wymienionych.
@agaja: Mimo wszystko z tymi hobby bym się zgodził. Jeżeli generalizujemy to więcej facetów ma w sobie wystarczającą ilość autyzmu, żeby zajmować się mocno i poważnie swoim hobby. Tylko niekoniecznie widziałbym tutaj to jako zaletę gdybym patrzył z perspektywy rekrutera. Hobby zazwyczaj oznacza mniejsze zaangażowanie w pracę i ktoś mający takie zainteresowania zazwyczaj podczas pewnych wydarzeń będzie miał gorszą produktywność.

Piłka nożna - Jak będą finały Ligi Mistrzów czy mecze reprezentacji
@agaja: Różnica jest tylko jedna, że CS jest uznany za E-sport, czy w sumie można powiedzieć, że jak ktoś odpali sobie cs'a jak to powiedziałaś to oznacza to dokładnie samo co gdyby z kumplami wyszedł pograć w piłkę. Z tego co wiem oglądanie seriali nie jest uznane jako sport przynajmniej jeszcze.

Co do tematu to moja różowa sama kiedyś była taka jak w opisie, ale udało mi się ją zarazić marvelem
@fruity Bardzo. Zdarza mi się brać udział w rekrutowaniu w branży it i na zainteresowania patrzy się zawsze (zwłaszcza, jeżeli to stanowisko mocno oblegane)

@agaja W CV masz się sprzedać, zainteresować kogoś swoją osobą. Wpisując podróże, film, książki od razu lapiesz punkty ujemne u HRowcow, bo nawet nie umiesz swoich zainteresowań jasno określić. Dodatkowo masa osób mających w zainteresowaniach filmy - oglądała tylko najnowsze hity, książki - nie podpowie na pytanie o
@diarrhoea: no, ale "gry, motoryzacja, silownia, sport" brzmia rownie ogolnie :)
I ja pytalam, w czym te niby 'meskie" ogolniki, realizowane powierzchownie, sa lepsze niz te "damskie", realizowane na tym samym poziomie.