Wpis z mikrobloga

Czy ktoś jeszcze buduje normalne mieszkanie w których kuchnia jest oddzielnie, a nie z tym idiotycznym aneksem kuchennym w pokoju? Co za kretyńska moda, żeby bigos gotować w salonie i cały #!$%@? w kuchni pokazywać gościom. Kiedyś budowali kuchnie oddzielnie i nikomu to nie przeszkadzało to się znaleźli architekci od siedmiu boleści i z uporem maniaka wrzucają kuchnie do pokoi. A kupno nowego mieszkania z oddzielną kuchnią to jak poszukiwanie świetego Gralla. Wkurzyłem się i chyba kupię sobie mieszkanie w wielkiej płycie, ale z kuchnią, która jest kuchnią a nie cholera wie czym, bo ani to kuchnia, ani to salon.

#zalesie #oswiadczeniezdupy #mieszkania
  • 69
@xgor: ja miałem taki sam problem, ale ostatecznie znalazłem 50m2 z oddzielną kuchnią, głównie z myślą o wynajmie, żeby kuchnia była dostępna z obu pokoji.
deweloperzy teraz skupiają się na trzech typach mieszkań, jak najmniejsze kawalerki, dwa pokoje ok. 43-46m2 z aneksem i trzy pokoje 55-60m2 też z aneksem
@xgor: Robią tak, bo optycznie powiększa przestrzeń w tych klitkach, znaczy "apartamentach". Mniej chętnych byłoby na zadłużenie się na 50 lat widząc przed sobą ścianę, zamiast dodatkowej przestrzeni. Pamiętaj, że jak takie mieszkania pokazują, to nikt bigosu nie robi ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Ale tak, to głupia moda, szczególnie jak ktoś chce kupić coś pod wynajem pokoi dla studentów-robaków. Jeden pokój ci wtedy odpada.