Wpis z mikrobloga

Czy ktoś jeszcze buduje normalne mieszkanie w których kuchnia jest oddzielnie, a nie z tym idiotycznym aneksem kuchennym w pokoju? Co za kretyńska moda, żeby bigos gotować w salonie i cały #!$%@? w kuchni pokazywać gościom. Kiedyś budowali kuchnie oddzielnie i nikomu to nie przeszkadzało to się znaleźli architekci od siedmiu boleści i z uporem maniaka wrzucają kuchnie do pokoi. A kupno nowego mieszkania z oddzielną kuchnią to jak poszukiwanie świetego Gralla. Wkurzyłem się i chyba kupię sobie mieszkanie w wielkiej płycie, ale z kuchnią, która jest kuchnią a nie cholera wie czym, bo ani to kuchnia, ani to salon.

#zalesie #oswiadczeniezdupy #mieszkania
  • 69
  • Odpowiedz
@xgor chyba bardziej chodzi o wprowadzenie chowu klatkowego dla ludzi, a zanim się przyzwyczaimy to trochę minie.

32 m2 to nie mieszkanie, to jest nic za co trzeba płacić, a tylko takie gówno jest dostępne. Szkoda słów ( ͡° ʖ̯ ͡°)

Dobrze prawisz, nie tylko tobie się to nie podoba kolego, dla mnie to masakra, życie w miastach pff. Raczej życie jak szczur w klatce, bardziej pasuje (
  • Odpowiedz
@xgor: kupiłem nowe mieszkanie z aneksem z możliwością prostego oddzielenia go od salonu, co wykorzystałem i mam osobną kuchnię. To był błąd - zmarnowana przestrzeń, aneks byłby dużo wygodniejszy.
  • Odpowiedz
@xgor: no właśnie jest wygodny gdy są goście - możesz szybko wziąć dodatkową butelkę czy porcję lodu z lodówki bez oddalania się od gości
  • Odpowiedz
@xgor: to jest najbardziej potrzebne ludziom, którzy nic w kuchni nie robią, oni maja najlepsze sprzęty i zawsze czysto i pachnąco, to muszą się pochwalić ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@xgor tak bardzo to ( ͡° ʖ̯ ͡°)
Nie ma to jak smażenie kotleta w salonie. Na zachodzie to jeszcze zazwyczaj pralka jest w kuchni, więc idealnie spędza się popołudnie przy dźwięku mielącej pralki, zmywarki i burczącej lodówki. "ekskluzywna oferta, dzifko!"

w klitce 30m2 upchnąć 2 pokoje i sprzedawać jako "apartament".

@ethics kurła, nawet jak przedzielisz w połowie wysokości takie mieszkanie dodatkową kondygnacją, tak że tylko na czworaka
  • Odpowiedz
@ethics: W weekend przeglądałem schematy mieszkań w jednym z apartamentowców. Mieszkania od 39-150+ m^2 wszystkie mają salon i kuchnie razem. No ale w tych większych to sobie sam dobudujesz ściankę działową i masz oddzielną
  • Odpowiedz
@xgor: nie zesraj się. Każdy kupuje co chce i na co go stać. Wybuduj sobie ściankę działową i masz. Przecież możesz zaznaczyć deweloperowi jak według Ciebie to powinno wyglądać.
  • Odpowiedz
@xgor: Ja przy zakupie mieszkania martwiłam się salonem z kuchnią, a teraz widzę że jest to świetne rozwiązanie, jeśli jest fajny układ mieszkania. Przyjemnie jest spędzać czas ze znajomymi, razem gotować czy piec. Wszyscy są razem, fajnie się gada. No i miło śledzić wzrokiem niebieskiego krzątającego się i gotującego, gdy sama pracuję.
  • Odpowiedz