Wpis z mikrobloga

Ostatnio rozmawiając ze znajomymi, wypytywałem ich o zabobony jakie występują w ich rodzinach. Podam wam moje, bo jestem ciekawy waszych :D cumple się ze mnie śmiali, bo nie znali żadnego.

1. Wchodząc do mnie do domu, w przedpokoju wiszą dwa obrazki przedstawiające Żydów. Mama ciągle powtarza - "Żyd w sieni, pieniądz w kieszeni!".(w salonie mamy dwie figurki xD) W biurze w firmie, też wisi Żyd na ścianie xD btw. dziadek jest antysemitą xDDDDD

2. Jak już jesteśmy przy finansach, to mama kupiła ostatnio dwie figurki ogrodowe żab. Podobno figurki żab, są symbolem dostatku i dobrych finansów xD Czemu kupiła dwie a nie jedną? Bo będą działać ze zdwojoną mocą! xD

3. Pamiętacie jak z 15 lat temu w każdym polskim domu były figurki słoni? xD Moja mama zbierała różne figurki na potęgę (obecnie zbiera aniołki xD), mieliśmy pełno figurek słoni, które miały przynosić szczęście. W moim domu wszystkie słonie muszą być skierowane trąbom w stronę okna, inaczej nie przynoszą szczęścia xD

4. Najbardziej absurdalne. Macie niekiedy tak, że wychodzicie z domu i zaraz za progiem przypominacie sobie, że czegoś zapomnieliście? U mnie w domu jak się po coś wrócisz xD to musisz usiąść, podnieść nogi do góry i policzyć do 10. xDDDD wtedy możesz iść dalej. xDD

Jakie wy macie przesądy w waszych rodzinach? Jestem szalenie ciekawy :D

#kiciochpyta #grazynacore #polskiedomy
n.....x - Ostatnio rozmawiając ze znajomymi, wypytywałem ich o zabobony jakie występu...

źródło: comment_dS3ASlAZvw2jzK5LSTuvZc3Td04tJq4r.jpg

Pobierz
  • 150
@n0rex: u moich rodziców też wisi Żyd liczący pieniądze xD na szczęście w miejscu, gdzie nie rzuca się w oczy.
Ich znajomi też mają takiego Żyda tylko on w dodatku wisi do góry nogami XD zawsze chce mi się śmiać gdy go widzę.

Usłyszałam kiedyś, ze nie mogę odmówić bycia chrzestną, bo się dziecko będzie źle chować xD
Pies jak był mały miał zawiązaną czerwoną kokardkę na obroży żeby go nikt
@n0rex: musisz byc bogatym i szczesliwym czlowiekiem xD dokup kilka zab, interes sie bedzie krecil.

U mnie to chyba standardowe. Jak upadnie komus widelec to znaczy ze idzie ktos glodny do domu. Jak Cie swedzi dlon to albo sie z kims bedziesz wital, albo dostaniesz pieniadze ale generalnie moja rodzina juz dawno sie pogubila ktora dlon oznacza co wiec chyba mowia to randomowo xD