Wpis z mikrobloga

Ostatnio rozmawiając ze znajomymi, wypytywałem ich o zabobony jakie występują w ich rodzinach. Podam wam moje, bo jestem ciekawy waszych :D cumple się ze mnie śmiali, bo nie znali żadnego.

1. Wchodząc do mnie do domu, w przedpokoju wiszą dwa obrazki przedstawiające Żydów. Mama ciągle powtarza - "Żyd w sieni, pieniądz w kieszeni!".(w salonie mamy dwie figurki xD) W biurze w firmie, też wisi Żyd na ścianie xD btw. dziadek jest antysemitą xDDDDD

2. Jak już jesteśmy przy finansach, to mama kupiła ostatnio dwie figurki ogrodowe żab. Podobno figurki żab, są symbolem dostatku i dobrych finansów xD Czemu kupiła dwie a nie jedną? Bo będą działać ze zdwojoną mocą! xD

3. Pamiętacie jak z 15 lat temu w każdym polskim domu były figurki słoni? xD Moja mama zbierała różne figurki na potęgę (obecnie zbiera aniołki xD), mieliśmy pełno figurek słoni, które miały przynosić szczęście. W moim domu wszystkie słonie muszą być skierowane trąbom w stronę okna, inaczej nie przynoszą szczęścia xD

4. Najbardziej absurdalne. Macie niekiedy tak, że wychodzicie z domu i zaraz za progiem przypominacie sobie, że czegoś zapomnieliście? U mnie w domu jak się po coś wrócisz xD to musisz usiąść, podnieść nogi do góry i policzyć do 10. xDDDD wtedy możesz iść dalej. xDD

Jakie wy macie przesądy w waszych rodzinach? Jestem szalenie ciekawy :D

#kiciochpyta #grazynacore #polskiedomy
n.....x - Ostatnio rozmawiając ze znajomymi, wypytywałem ich o zabobony jakie występu...

źródło: comment_dS3ASlAZvw2jzK5LSTuvZc3Td04tJq4r.jpg

Pobierz
  • 150
  • Odpowiedz
Nie wolno kłaść butów na stole, bo ktoś umrze.


@xhxhx: nie wolno kupić butów swojej kobiecie, bo odejdzie. (nie usłuchałem, buty były faktycznie śliczne, odeszła)
  • Odpowiedz
2. nieprzechodzenie pod drabiną lub np. znakami drogowymi, które są na na cały chodnik (jeśli nie ma innego wyjścia niż przejść, po przejściu trzeba splunąć przez lewe ramię xD)

3. widzisz kominiarza - łapiesz za guzik

4. odpukiwanie w niemalowane drewno

5. jeśli ktoś życzy ci powodzenia, mówisz "nie dziękuję"

wszystko to pomysły mojej mame, zawsze trochę się z nich śmiałam, ale czasem sama stosuję


@brak: O, to to. Identycznie. Jeszcze
  • Odpowiedz
@brak: E, to nie. Okolice, ale zupełnie inne województwa. Zastanawia mnie skąd wynika 100% podobieństwo w niektórych przypadkach, a w innych z 5-10 rzeczy nie słyszałem o żadnej. Przesądy musiały być przecież jakoś przekazywane :)
  • Odpowiedz
@n0rex: 1. Jeśli pierwszy bocian jakiego widzimy w danym roku akurat leci to będzie dobry rok, jak siedzi w gnieździe to średni, jak chodzi po ziemi to lipa. Albo jakoś tak, dokładnie nie wiem xD
2. Trzeba trzymać łuski świątecznego karpia w portfelu, bo przyciągają pieniądze ( ͡º ͜ʖ͡º)
  • Odpowiedz
u mnie w rodzinie to matka z babką #!$%@?ą ludowe zabobony i dziwne zachowania:

1. w czasie burzy zapalają gromnice i odmawiają różaniec na klęczkach
2. również w czasie burzy obie na głos liczą ile czasu minęło od błysku do grzmotu i na tej podstawie stwierdzają, czy "burza jest blisko czy daleko"
3. odpukiwanie w spód stołu
4. wieszanie wstążeczek w wózkach dziecięcych, bo inaczej je ktoś ociotuje
5. jak znajdą na
  • Odpowiedz
@n0rex: widze, ze zyje w normalnej rodzinie :) generalnie wiekszosc z tych "zabobonów "slyszlalam, ale nikt u mnie w domu nie bierze tego na powaznie raczej to w formie zartu, ale co najciekawsze pierwszy raz slyszeten z żydem xD
  • Odpowiedz