Wpis z mikrobloga

@skiter: Banki spekulacyjne dzialają podobnie jak piramida - trzeba ciągłego napływu kapitału od nowych osob zeby utrzymac wzrosty. Predzej czy pozniej te osoby sie konczą dlatego kazda banka jest skazana na pekniecie.

Jak moda na BTC sie skonczy to zobaczymy szybki zjazd ceny.
  • Odpowiedz
@garfyld: Zgadza sie, ze tak jest, tylko ilosc 'zainteresowania' bedzie spadac, ot kolejny news o jakis krypto-cosiach ... a zaraz za 'hype sie konczy' bedzie leciec cena, bo juz nie bedzie komu 'wciskac' kitu ;)
  • Odpowiedz
@Quirk: Do czasu ... bedzie rosnac, ale ze nie ma to pokrycia w niczym wartosciowym po za wiara w niego to nie wroze mu wysokich lotow.

Dla mnie cena powinna oscylowac w jakis rosadnych granicach, np 2k$ - 4k$ (strzelam), ale latac co 20% w gore i w dol.
  • Odpowiedz
@skiter: już wyjaśniałem gdzie leży problem w tak ciasnym myśleniu jak "rozsądną granicą":

Satoshi nie stworzył waluty gdzie jest 21 mln btc i każdy wart 5700$. Satoshi stworzył walutę której będzie 21 000 000 000 000 000 jednostek rozliczeniowych "satoshi". Po prostu postawił w pewnym miejscu przecinek. Przez to 1 BTC wydaje ci się niezwykle ogromne i przeszacowane. Jeżeli to będzie globalnie wykorzystywana waluta to obecna jej wartość jest żałośnie
  • Odpowiedz
@escabor: Ale nie bedzie globalnej waluty! Kazdy palci w btc, kazdy mowi jednym jezykiem, kazdy ma tyle samo, kazdy jest bialy/zielony/niebieski, kazdy ma dom, kazdy ma ....

Nie nie ma, miec nie bedzie, i btc nie bedzie waluta swiata, koniec kropka.
  • Odpowiedz
@skiter: dobra, niech to będzie złoto 2.0 za wiele to nie zmienia.
Każdy #!$%@? tępo patrzy że 1BTC = $6k i wydaje mu się że to dużo. Tak na oko. Bo duża liczba. Bo żadna inna waluta nie ma takich wartości. Takie myślenie jest kompletnie bezzasadne , skrajnie głupie i tyle
  • Odpowiedz
@skiter: ale ty już pokazałeś tym zdaniem:

Dla mnie cena powinna oscylowac w jakis rosadnych granicach, np 2k$ - 4k$ (strzelam), ale latac co 20% w gore i w dol.


Że myślenie nie jest twoją mocną stroną. Bo tak na oko to już #!$%@? dla ciebie za dużo, ja #!$%@?ę...
  • Odpowiedz
@escabor: Zloto 2.0, spoko pomysl czemu nie! Jest jedno male ale: cena musi byc stabilna, a nie jest ... jak sie zatrzyma na jakims poziomie to bedziemy rozmawiac, na chwile obecan 'sky is the limit' - wiec nitk o zdrowych zmyslach nie bedzie pakowac sie na 100% w btc, bo:

Pierwsza zasada inwestowania: Nie pakuj jajek do jednego koszyka.

Jezeli jakies banki, inwestorzy detaliczni czy nawet cale fundusze inwestuja w btc, to raczej symbolicznie.
Gdzie banki musza trzymac sie 'prawa' a prawo jasno zakazuje trzymania lokat w punktach wysokiego ryzyka, a takim wlasnie
  • Odpowiedz