Wpis z mikrobloga

@escabor: To nie o myslenie chodzi, a o czysta kalkulacje zysku/straty, tak jak ty liczysz 'bezpieczny transfer' - czyli niemozliwosc podrobienia btc, tak ja licze ile strace/zyskam na danym walorze.

Takich jak ja jest spora ilosc ludzi, a jeszcze wieksza ilosc ludzi jest taka jak ty: pakuje sie po uszy w dany walor, nie sprawdzajac za i przeciw, tylko widza szybkie zyski (i bolesne straty).

Dlatego tez 80% ludzi na
  • Odpowiedz
@skiter: to samo wałkowane tysiące razy.
Btc jak zyska większą kapitalizację to będzie bardziej płynne i będzie miało stabilny kurs. Mało tego jako jedyna waluta będzie tak równomiernie rozłożona po wszystkich gospodarkach świata i przez to będzie najstabilniejszą walutą na świecie.

#!$%@? ją mnie ludzie ograniczeni którzy widzą tylko tu i teraz. #!$%@? myślą że tak jak jest teraz tak będzie zawsze. Masakra. Nie są w stanie wyobrazić sobie skutków
  • Odpowiedz
@skiter: do czego ty się #!$%@? odnosisz teraz?
To że dla ciebie to tylko instrument spekulacyjny nie znaczy że tylko nim jest. Wbij sobie to w swój ograniczony umysł. Nie będę na ciebie więcej tracił czasu , nie jesteś tego wart
  • Odpowiedz
@escabor: No widzisz, w/g ciebie nie jestem wart twojej uwagi, a byc moze gdzies w Radomiu jest osoba dla ktorej moje uwagi sa warte wiecej niz btc? O tym nie pomyslales prawda? :)

Fajnie ze btc jest, ale nie w tej cenie :P - bo jedzie na hype ... o czym pisalem.
  • Odpowiedz
@escabor: Jeszcze jedna uwaga, jezeli oprzemy btc o zlot, a inne waluty o BTC to czemu nie. Jezeli opieramy wartosc o ilosc zuzytego pradu, i pustych slowach randoma z portalu z smiesznymi obrazkami to faktycznie nie mamy o czym gadac.

Wszystko da sie wycenic racjonalnie, i np ETH jest wyceniany racjonalnie (w/g mnie), ale dla ciebie to shitcoin, wiec o czym my dyskutujemy? :)
  • Odpowiedz
@skiter: racjonalnie? Eth nie ma limitu wydobycia, #!$%@? ty nic nie rozumiesz. Dalej #!$%@? że btc jest przecenione bo tak na twoje oko 6k to dużo. Ja #!$%@?ę jest gorzej niż myślałem, nic nie dociera
  • Odpowiedz
@skiter: cały ten post z korelacją popularności w google trends do wzrostu wartości to jakaś totalna kpina. To normalne i zrozumiałe dla każdego człowieka poza tobą. Nawet nie musiałem wchodzić na takie wykresy bo to oczywiste. Nie ma w tym nic złego , nienormalnego tylko ty w tym widzisz #!$%@? wie co.. odkryłeś to co dla każdego jest oczywiste. Dziwne gdyby te wykresy się nie pokrywały.
  • Odpowiedz
@skiter: teee to ty nie wiesz o tym że właśnie jest tworzonych kilka funduszy w btc, panie inwestor?

Poczekaj tylko aż FED podniesie stopy procentowe albo jak fundusze emerytalne dostaną zgodę na trzymanie choć 1% kapitału w btc to cena #!$%@? w kosmos
  • Odpowiedz
btc nie bedzie waluta swiata, koniec kropka.


@skiter: Masz rację, będzie używany w większości mniejszych państw świata a dla zwykłych kowalskich będzie złotem 2.0, czyli w sumie prawie globalną walutą. To jest dużo bardziej niż pewne i tylko Ci, co nie potrafią liczyć mówią bzdury, że tak nie będzie.
  • Odpowiedz
@mrhappy: 100mld dla Janusza to ogromna wartość, względem innych walut, kruszców, aktywów to okruch. Satoshi #!$%@?ł, mógł postawić przecinek gdzie indziej lub ustawić protokół na 10x więcej btc, czyli 210mln nadal podzielnych do 8 miejsca po przecinku. Wtedy przy obecnej kapitalizacji 1 BTC byłby wart 580$. Bo ta cena 1 BTC to psychologiczne bariery dla wielu osób.
Doskonałym przykładem podatności na te psychologiczne bariery jest właśnie @skiter dla niego obecna cena jest za wysoka, bo po prostu kilka tys za 1 jednostkę jakiejś waluty to zbyt dużo w porównaniu z innymi. Nie rozumie że możemy rozliczać się w mBTC a 1BTC to tylko umowna jednostka...

Przecież do dziś wiele osób myśli że BTC jest niepodzielne i nie można kupić jego ułamka tylko 1 cały najmniej.

Obecnie mamy w obiegu 16 650 000 BTC od tego można odliczyć nieruszony 1mln satoshiego i szacunkowe 4mln zgubionych btc, nieużywanych. Daje nam to
  • Odpowiedz
@mrhappy: 1 uncja złota to ~31 gram i ma wartość 4792$. Teraz przyjmijmy umowną jednostkę przy jego wycenie 1 tonę, daje nam to ok 154mln$ za tonę złota, przy obecnej wartości.
Kiedy @skiter zobaczy taką wartość to dla niego nagle okaże się że złoto jest niesamowicie przeszacowane... Stosując jego ocenę przeszacowania wartości jaką stosuje przy BTC.
  • Odpowiedz