Wpis z mikrobloga

Mastercard ma zamiar poprzez 3 API uruchomić dostęp do swojego blockchaina link. No i teraz moje pytania:
1. jak rozumiem blockchain mastercarda to nie jest ten blockchain na którym stoi bitcoin? pokrywa się jedynie generalna idea nakładania kolejnych bloków
2. czy prawdziwość kolejnych bloków weryfikowana jest w przypadku takiej "prywatnej" inicjatywy również przy pomocy rozproszonych "sprwadzaczy"? jaka jest dla nich nagroda?
3. jeśli nie, i blockchain mastercarda nie ma nic wspólnego z rozproszonym rejestrem, to po co sobie w ogóle zaprzątać głowę blockchainem w takim wypadku?

#blockchain . dam też tag #bitcoin bo jest tam dużo więcej obserwujących, choć pewnie niewielu wie jak to działa
  • 6
@K_R_S:
1. Tak.
2. Ciężko jest znaleźć jakieś konkretne info, ale z tego co zrozumiałem, to zakładają, że instytucje, które będą chciały tego używać, będą stawiać takie serwery. No i sam MasterCard na pewno postawił ich parę, bo inaczej to by nie mogło ruszyć. Na stronie projektu jest instrukcja, jak postawić taką maszynkę. Co do nagrody - nie mam pojęcia.
@K_R_S:
1) Oczywiście, że oddzielny.
2) Pewnie MC to robi
3) Bo Mastercard może to rozproszyć na cały świat, może w teorii też sprzedawać MCtokeny i ludzie kupią jak każdego shita :D