Wpis z mikrobloga

Jeśli jestem na umowie o zleceniu i raz przyjde o 8 a raz np 30min później to jest to zgodne z prawem? O co pytam, Pracodawca ma problem ze jest korek itd. Wiadomo dłużej zostaje ale jestem na zleceniu i przeciez to chyba też ode mnie zależy ile np chciałbym h pracować. Nie musi to być codziennie 8?jak to jest ktoś wie? #pracbaza
  • 129
  • Odpowiedz
@moby22: @hphp123: @Czamat: @Delgado: @weeego: @Samol94: @taktoto:

Trochę w utopijnym świecie żyjecie, w Wawie nawet w dużych korpo praktykuje się zlecenia/dzieło i podpisywanie listy że pracowałeś 2x w miesiącu po 4 godziny xD A w rzeczywistości siedzisz 10h dziennie
A jak się nie podoba to mam 300 ukraińców na twoje miejsce

Znajomy wiem że zgłaszał coś takiego do
  • Odpowiedz
ale jeśli pracowałem niecałe 2miesiące to warto?


@OzaweNakashi: warto zawsze, żeby uświadamiać społeczeństwo i samego siebie oraz wszelakiej maści januszów pracy
  • Odpowiedz
@OzaweNakashi: przykład mojej umowy zlecenie. Pracuje normalnie na umowie o pracę, ale szef się podpytał czy jest ktoś chętny na ogarnięcie archiwum bo syf i zero organizacji. To mowię zajmę się tym, po co kogoś zatrudniać. Dostałem umowe zlecenie na 2mc. Do tego klucze do archiwum i za 2mc ma być gotowe. Chciałem wieczorem to byłem, chciałem w weekend to byłem, nie chciałem to mnie nie było ( ͡°
  • Odpowiedz
  • 0
@rdy
Przecież nie powiedziałem, że to tak działa w praktyce. Oddziel teorię od praktyki. Prawo to przecież czysta teoria
  • Odpowiedz
Pracodawca ma problem ze jest korek itd.


@OzaweNakashi: w normalnym świecie, to ty masz problem, że jest korek
obiektywne trudności
możesz wyjechać wcześniej i być o czasie
nikt ci nie broni, poza tobą samym
lecz umowa zlecenie nie może określać czasu, więc może się bujać
  • Odpowiedz
czyli jak przez trzy miesiące pracowałem po 8 godzin dziennie na umowie zleceniu to było to nielegalne


@Grigorian: nie, to nie bylo nielegalne.
Nielegalnym bylo, jezeli pracodawca narzucil Ci konkretny grafik i wymagal przestrzegania.

W mojej poprzedniej firmie tak robili, spora czesc osob byla wlasnie na zlecenie, ale konkretny grafk, obowiazki itd. Ale wszystkie dziewczyny baly sie zglaszac, bo wiadomo bylo, ze zgloszenie to samobojstwo w danej pracy i nie
  • Odpowiedz
  • 0
@moby22 a to nie zmieniło się przypadkiem 1 stycznia 2017 roku gdzie pracodawca ma obowiązek ewidencji czasu pracy pracownika? teraz ma się obowiązek potwierdzenia godzin, przynajmniej ja tak mam
  • Odpowiedz
@rdy: dziwne. Z reguły teraz często dają umowę na czas nieokreślony odrazu bez próbnego. Wiec pewnie jacyś stażyści czy cos. Albo słabe korpo. Bo w porządnym wszystko jest z zasadami i kodeksem pracy.
  • Odpowiedz