Wpis z mikrobloga

Jeśli jestem na umowie o zleceniu i raz przyjde o 8 a raz np 30min później to jest to zgodne z prawem? O co pytam, Pracodawca ma problem ze jest korek itd. Wiadomo dłużej zostaje ale jestem na zleceniu i przeciez to chyba też ode mnie zależy ile np chciałbym h pracować. Nie musi to być codziennie 8?jak to jest ktoś wie? #pracbaza
  • 129
  • Odpowiedz
@OzaweNakashi Stary, życie to nie przedszkole. Każdy pracujący z Tobą żyje w tej samej rzeczywistości. Każdy ma te same korki. Dorosły człowiek wie, że należy wyjechać wcześniej. Poważnie usprawiedliwiasz się cały czas korkami?
  • Odpowiedz
@anaveld: @Slonx: pamiętam sytuację (jakoś rok temu latem). Różnica taka, że tamta kobieta pracowała jakieś 5 lat (albo i więcej) i zarabiała kilka razy więcej niż 15pln/h (chyba jakaś dziennikarka TVP). W sytuacji OPa, nawet jeśli będzie też musiał wyrównać, to to będą grosze, a raczej nie będzie musiał, bo kiedyś umowa zlecenie nie miała kilku składek, które teraz ma obowiązkowe (chodziło o składkę zdrowotną chyba głównie, bo tego połowę
  • Odpowiedz
@Docnt: No kwestia też tego czy płaci składki na tej umowie zlecenie czy nie. Może błędnie założyłem, że ma tylko dochodowy, wtedy UoP średnio się opłaca, ale w sytuacji płacenia składek to jak najbardziej dobrze mieć urlop :)
  • Odpowiedz
@moby22: nie ćpiej, praca na zlecenie po 8 godzin nie jest sprzeczna z prawem, jeśli odpowiada obu stronom to czemu nie? @OzaweNakashi: to czy mogłeś się spóźniać widocznie wynikało z charaktery pracy (czy tam zlecenia, żeby nie mówić ogólnikowo) i widocznie byłeś potrzebny na tę ósmą i nie pasowały mu luźne godziny pracy
@Delgado: opisałeś umowę o dzieło, nie umowę zlecenie. Można komuś zlecić, żeby siedział w sklepie po
  • Odpowiedz
  • 0
@Sihill_pl wcale nie byłem potrzebny przez 8h bo często wyrabialem się z pracą w 3-4a później to już tylko było markowanie pracy i kręcenie gałami przez komputerem że niby jest co robić.
  • Odpowiedz
@OzaweNakashi: Mirku, ale coś tu się nie zgadza mi z tą państwówką, ponieważ w tej kwestii ustawa się zmieniła już w zeszłym roku i instytucje państwowe mogą zatrudniać tylko i wyłącznie na umowę o pracę. Więc coś tu nie gra
  • Odpowiedz
  • 7
@kiszczak wyjeżdżam 1:30h wcześniej przed pracą. Jesteś pracodawca więc nie #!$%@?, pewnie znasz Warszawe i wiesz ze wystarczy wypadek po drodze czy inna losowa sytuacja i wszystko jest sparaliżowane. Tutaj spóźniłem się kilka min przecież mogę dłużej zostać a wciąż coś nie pasowało
  • Odpowiedz
chciałem oznajmić że rozwiązałem umowę. Odszedlem w niezłym stylu. Zleceniodawca prawie jebnal że złości. Powiedział że #!$%@? prawo :p


@OzaweNakashi: #!$%@?, Mireczku, świetnie! #!$%@?ć leszcza janusza! Weź może opisz więcej szczegółów tej rozmowy bo uwielbiam czytać jak januszpol dostaje #!$%@? i nic nie może na to poradzić ( ͡° ͜ʖ ͡°)
I idź do sądu tak, jak Mirki doradzają, dopiero frajerowi na maksa ( ͡° ͜
  • Odpowiedz
  • 5
@Stulejusz_Wielki Warszawa? My się już chyba znamy Mirku ( ͡° ͜ʖ ͡°)

@ciaglezamalo91 to coś dziwnie. Bo wszyscy młodzi byli na zleceniu i nawet kilka starszych osób

@plecak_odrzutowy ok napisze i zawołać jak wrócę do domu bo ciężko z tel opisać to. Ogólnie babka się tak Darła że złości że było ja słychać przez wzmacniane wygłuszone drzwi ( ͡° ͜ʖ ͡°)dzisiaj chyba nie jedna
  • Odpowiedz
@OzaweNakashi rób zdjęcia tej listy. Ja kiedyś do pipu zgłosiłam poprzedniego pracodawcę i biedactwa stwierdzili, że nie mogą potwierdzić, że byłam tam codziennie 8h bo mój pracodawca nie pokazał im żadnych list więc ich nie ma. I nagrywaj rozmowę z nim.
  • Odpowiedz
@OzaweNakashi Z tego co piszesz można wywnioskować, że nie pierwszy raz spóźniłeś się "bo korki". Jeśli uważasz, że 1,5 godziny, to dość, a i tak się spóźniasz to znaczy, że miejsce pracy jest dalej niż twoja osobista granica.
No i kolejna sprawa- dlaczego ustnie umówiłeś się na zasady, których id początku nie zamierzales przestrzegać?
  • Odpowiedz
@OzaweNakashi: Tak na przyszłość zapoznaj się z przepisami o stosunku pracy. LINK

Zgodnie z art. 22 § 11 sama nazwa umowy nadana przez strony, nie decyduje o rzeczywistym charakterze stosunku prawnego. Najważniejsze jest ustalenie faktycznych warunków jakim odpowiadał stosunek.
Cechy stosunku pracy
Zgodnie z przepisami prawa pracy cechami charakterystycznymi dla stosunku pracy będą m.in. :
wykonywanie pracy osobiście
ciągłość świadczenia
podporządkowanie poleceniom pracodawcy
wykonywanie pracy w miejscu i czasie wskazanym przez
  • Odpowiedz