Wpis z mikrobloga

Jeśli jestem na umowie o zleceniu i raz przyjde o 8 a raz np 30min później to jest to zgodne z prawem? O co pytam, Pracodawca ma problem ze jest korek itd. Wiadomo dłużej zostaje ale jestem na zleceniu i przeciez to chyba też ode mnie zależy ile np chciałbym h pracować. Nie musi to być codziennie 8?jak to jest ktoś wie? #pracbaza
  • 129
  • Odpowiedz
@OzaweNakashi: masz papierek z umową, a pracodawca ma obowiązek mieć Twoją godzinówkę. Mówisz, że zostałeś zwolniony, bo poprosiłeś o uop, która Ci się należała. Uwierz, że już oni sami wszystko później wyciągną.
  • Odpowiedz
@OzaweNakashi: uop - umowa o pracę. Nic nie zmieni, bo nie tylko o godziny chodzi. Wystarczy, że miałeś bezpośredniego przełożonego (na zleceniu nie możesz mieć, bo sam jesteś sobie szefem i "tylko" czymś a'la podwykonawcą)
  • Odpowiedz
@Docnt: Super radzisz Mireczkowi xD Nie wiem co się tak przysrywacie do umowy zlecenie/dzieło, Tyle samo siedzisz w robocie a dostajesz dużo dużo więcej pieniędzy. Jak to zgłosi to mu policzą składki z cały ten czas, już była taka akcja z babką w TV, która poszła do PIP i musiała kilkadziesiąt tysięcy ZUSowi potem oddać :D
  • Odpowiedz
@anaveld

Tyle samo siedzisz w robocie a dostajesz dużo dużo więcej pieniędzy.


Już OP pisał, 15 zeta brutto na godzinę, to rzeczywiście dużo wincyj kasy.

Jak to zgłosi to mu policzą składki z cały ten czas, już była taka akcja z babką w TV, która poszła do PIP i musiała kilkadziesiąt tysięcy ZUSowi potem oddać :D


Podejrzewam, że chodziło o coś innego i przytaczasz zniekształconą wersję, ale przede wszystkim, anegdotkę.
  • Odpowiedz