Wpis z mikrobloga

@OzaweNakashi: jeśli masz stosunek pracy. Czyli pracujesz ~8h w miejscu wyznaczonym przez pracodawcę. Oznacza to nawiązanie stosunku pracy. Wtedy powinieneś być zatrudniony na umowę o prace. Masz więcej praw, urlop sie nalicza itd.

Umowa zlecenie, daje Ci wpływ na czas i miejsce. Ponieważ jest to "zlecenie" zleceniodawca oczekuje efektu a nie "gotowości" do czegoś innego. Pytanie jest czy janusz biznesu płaci cos ekstra do umowy. Inaczej nie dawaj sie dymac.
@OzaweNakashi: mireczki, mam do was pytanie w zwiazku z tym.
Pracuję wakacyjnie jako ratownik wodny, umowa zlecenie, lipiec sierpien. Wyznaczony grafik zmian, jedna zmiana trwa 10h. I tak też:
-jeśli swieci slonce i jest cieplo siedzisz 10-20 jak mam zmiane i placaca Ci od godziny
-jesli pada deszcz basen zamkniety a mam zamine to siedze w domu i nie dostaje ani zlotowki. Jesli pada 4dni a przez 4dni mialem ja zmiany
@afc: chodziło mi o to ze op napisał że skoro pracodawca chce by ten przychodził o tej i o tej godzinie w okreslone miejsce to jest to nawiazanie stostunku pracy i czy umowa zlecenie ktora mam nie jest niezgodna z tym co jest w komentarzach powyzej. Cos mi ucielo fragment wypowiedzi
@OzaweNakashi: tylko pamiętaj ze umowę złe enie da sie rozwiązać ze skutkiem natychmiastowym i mozesz juz nie miec pracy w momencie o ktorym zaczniesz fikać. Jezeli jest to sklep i powiedzmy jest otwarty 8:16 to musisz byc na 8 ale jak luźniejsza praca to sa widełki o której trzeba byc ja np mam ze musze byc w firmie 9:15 i wyrobić 8 h. A i twoim obowiązkiem jest wyjsc tak aby