Wpis z mikrobloga

Jak ustalić przebieg rur z wodą za kafelkami w łazience? ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Muszę nawiercić otwory w ścianie, za którą biegną rury do baterii wannowej (mocowanej w ścianie) i bardzo nie chciałbym przewiercić się przez nie.

Może chociaż są jakieś zasady ich prowadzenia, które pozwalałyby zgadywać, którędy biegną?

#budujzwykopem #remontujzwykopem #hydraulika #mieszkanie
  • 19
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@WolfSky: @Stulejusz_Wielki: @joolekk: @pomaranczowy_anon: była wymiana instalacji 2-3 lata temu, może być zupełnie inaczej niż u sąsiadów z instalacjami z lat 60' i obawiam się, że metalu może być mało :)

Być może sprawa jest prostsza: jest sobie bateria wystająca ze ściany i chciałbym nawiercić parę otworów (mocowanie na parawan wannowy) dosłownie pół metra w bok od niej. Czy mogę założyć, że rury biegną
  • Odpowiedz
Jak ustalić przebieg rur z wodą za kafelkami w łazience? ( ͡° ͜ʖ ͡°)


@wonsz_smieszek: jak są wprost w tynku/pod kafelkami to nie problem, puszczasz wodę (ciepłą/zimną - obojętnie, byle w rurze popłynęla świeża woda o temperaturze innej niż ściana)... i patrzysz przez kamerę termowizyjną :)
Tu fotka przykładowa - pod kafelkami idzie rura odprowadzająca wodę ze zlewu.
hrumque - > Jak ustalić przebieg rur z wodą za kafelkami w łazience? ( ͡° ͜ʖ ͡°)

@...

źródło: comment_2f3qkZEDY3fYI7JTUQbWPUZotlWN4jI6.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
@wonsz_smieszek: na 90% idą pionowo w dół i dalej wylewką, bo tak się to od dawna zwykle robi. Pozostałe 9,999% to poziomo w bok do pionu na tej samej ścianie. Pozostaje 0,001% szansy, że idą po skosie - myślę, że tyle zaryzykować możesz.
  • Odpowiedz
@wonsz_smieszek: to się nazywa delegowanie odpowiedzialności. Szkolenia z tego miałem i nie ze mną te numery, Brunner :)

A na serio - szansa, że trafisz na instalację zrobioną przez umysłowo chorego hydraulika-partacza oczywiście jest, ale szczerze mówiąc jest tak nikła, że wierciłbym bez obaw.
  • Odpowiedz
@Jarek_P: generalnie jest wszystko zrobione ok, firma budowlana wydaje się w porządku, więc nie spodziewam się dziwnych zabiegów. Dlatego właśnie informacja jak zwykle się takie rzeczy robi albo jakie są branżowe zasady jest dla mnie wystarczająca :)
  • Odpowiedz
@wonsz_smieszek: ustalasz tak jak ja wczoraj:
-poszła mi rurka odprowadzająca ciepłą wodę z bojlera, wystarczyło zamknąć odpływ z niego - kafelek odkuty elegancko- przyjechał pan majster i mówi, że żeby wymienić rurkę muszę jeszcze niżej lekko odkuć

no to wziąłem z jednej strony puk puk gra
teraz obok (przecinak i młotek)...
  • Odpowiedz