Wpis z mikrobloga

Gdyby był jakiś chętny mirek do pomocy w znalezieniu co nie gra w prostej #aplikacjamobila #java #android byłbym bardzo wdzięczny.

https://pastebin.com/2a72CY24

W linku klasa adaptera do sqlite. Niestety po dodaniu nowej kolumny (do istniejących id, date, task dodałem isdone) wywala: Exception “table… has no column named isdone”

Cały kod, w którym dodana jest kolumna isdone jest zaznaczony jako * pomiędzy 3 gwiazdkami ** i wiersz, w którym się znajduje zaznaczyłem tak //<------------------------- dla łatwiejszego wychwycenia

#sql #sqlite
  • 10
  • Odpowiedz
Czy ten statement jest ok ze spacjami itd? Sqla nie znam, dopiero się uczę, wzorowałem się na przykładach

//SQL statement to create database
private static final String DATABASE_CREATE_SQL =
"CREATE TABLE " + DATABASE_TABLE
+ " (" + KEY_ROWID + " INTEGER PRIMARY KEY AUTOINCREMENT, "
  • Odpowiedz
Na ormlite i inne tego typu ulatwiacze zawsze przyjdzie czas, dobrze zaczac od nauki czystego sql coby wiedziec co sie #!$%@? jak juz sie cos #!$%@?. Statement wyglada ok, w momencie kiedy cos sie jebnie wyskoczy SqliteExcpetion i wyswietli gdzie dokladnie jest blad. Twoj problem teraz jest taki, ze dodales kolumne do tabeli, ale w takim wypdaku musisz stworzyc baze danych na nowo. W androidzie w SQLiteHelper jest metoda onUpgrade, gdzie mozesz
  • Odpowiedz