Wpis z mikrobloga

Jeśli coś jest ponurym żartem to wpis gdzie porównuje się dwie różne osoby i wywyższa się jedną ponad drugą. Bo jak wynika z wpisu to mechanik koniecznie powinien zarabiać mniej. No bo on to przecież się niczego w życiu nie uczył i on wiedzy mieć nie musi. W pełni popieram protest rezydentów ale czytanie takich wysrywow gdzie do całej tej akcji wciąga się inne grupy społeczne to zwykle januszostwo do którego idealnie pasuje małpa Polak która nie znosi sukcesu somsiada. Jak masz źle to zaglądają w swój portfel żeby tobie było dobrze a nie innym zeby sprawdzic czy nie wyplyneli ponad poziom twojego szamba.
#boldupy
Pobierz
źródło: comment_i1lk7iUkyjf6vCGPwNtUFQnfiFR2Kwo8.jpg
  • 83
No bo on to przecież się niczego w życiu nie uczył i on wiedzy mieć nie musi


@vegaushp: bardzo brzydkie przeinaczenie kwestii odpowiedzialności obu grup zawodowych.

Ten bóldupy to niestety tylko z nadinterpretowania czyichś żali. Gość się źle czuje z takim rozkładem zarobków w związku z odpowiedzialnością (i tylko tyle!) i stąd ten żal, a Ty wyjeżdżasz z wysrywami, małpami polakami somsiadami, zaglądaniem w portfele, wypływaniem ponad swoje szambo. Get
@vegaushp nie wiem dlaczego tak wykolejasz myśl przekazaną tamtym wpisem. Ja wiem, że we współczesnym świecie należy wszystko gloryfikować, wszyscy są równi i każdy powinien mieć najlepiej to samo, a każde porównanie musi mieć na celu wywyższanie lub poniżanie. Ale pomyśl może chwilę czy faktycznie taki sam wysiłek w edukację wkłada mechanik (choć to zawód bardzo przeze mnie szanowny) i lekarz. Bo ja jakoś nie słyszałem o mechaniku, który w czasie nauki
@mikolajrej: Zarobki nie zależą od tego jak się dany zawód postrzega tylko od popytu i podaży. Woda jest człowiekowi niezbędna do życia, a zazwyczaj kosztuje grosze w porównaniu do np. złotego łańcuszka. Nauczyciel to też jeden z tych szanowanych zawodów, ale wykonuje go lepiej lub gorzej wielu ludzi, a np. ciężko znaleźć dobrego tatuażystę. W takiej sytuacji oczywiste, że ten drugi będzie zarabiał więcej. Nie za bardzo tez rozumiem pojęcie "ważniejszy
@Urashima: Nie chodzi o prestiż kolego tylko o wagę tego co robisz. Nie odbieram prawa tatuażyście, sprzątaczce czy nauczycielowi prawa do dobrych zarobków, ale żadna z tych profesji nie polega na ratowaniu Twojego dupska kiedy będziesz blisko przejścia na tamtem świat. Tatuaż czy czyste mieszkanie raczej Ci w tym nie pomoże.

Po drugie, kwalifikacje lekarza są sto razy większe niż np. fryzjera. Za kwalifikacje również się płaci. Dlatego dobry inżynier czy
@ediz4: A czy w międzyczasie zniknęła budżetówka i wszędzie mamy wolny rynek? Nie i tak pewnie się jeszcze długo nie stanie. Zatem skoro Państwo ustala płace lekarzy czy nauczycieli to absolutnie powinno płacić więcej tym, którzy robią trudniejszą i ważniejszą robotę.