Wpis z mikrobloga

Jeśli coś jest ponurym żartem to wpis gdzie porównuje się dwie różne osoby i wywyższa się jedną ponad drugą. Bo jak wynika z wpisu to mechanik koniecznie powinien zarabiać mniej. No bo on to przecież się niczego w życiu nie uczył i on wiedzy mieć nie musi. W pełni popieram protest rezydentów ale czytanie takich wysrywow gdzie do całej tej akcji wciąga się inne grupy społeczne to zwykle januszostwo do którego idealnie pasuje małpa Polak która nie znosi sukcesu somsiada. Jak masz źle to zaglądają w swój portfel żeby tobie było dobrze a nie innym zeby sprawdzic czy nie wyplyneli ponad poziom twojego szamba.
#boldupy
v.....p - Jeśli coś jest ponurym żartem to wpis gdzie porównuje się dwie różne osoby ...

źródło: comment_i1lk7iUkyjf6vCGPwNtUFQnfiFR2Kwo8.jpg

Pobierz
  • 83
  • Odpowiedz
@mikolajrej: szczerze, zanim dokładnie wczytałem się w temat to sądziłem podobnie. Że hurr durr ktoś sobie wymyślił że lekarze odrazu musza kokosy zarabiać, ale po prze analizowaniu sytuacji doszedłem do wniosku że te pieniądze są śmieszne na starcie. Owszem, nie znam biednego lekarza 40+ i jakby uśrednić ich pensje przez całe życie to wychodzi bardzo dobrze. Ale niestety mamy prosty wybór, albo zapłacimy więcej albo tych lekarzy w PL poprostu
  • Odpowiedz
@vegaushp: Znam kilku mechanikow, zarowno znajomych "z osiedla" jak i w rodzinie i 3000 brutto to ma tylko jeden z 30 letnim doswiadczeniem w zawodzie, a kazdy pracuje po 10-12 godzin dziennie. Polska A zeby nie bylo.
  • Odpowiedz
@piwniczak: W takim razie muszą być do dupy mechanikami albo kasują zdecydowanie za mało. 3000k to 100zl dniowki. Przy 10 godzinach pracy daje rowne 10 zl na godzine. Czyli co? Tarcze + klocki u twoich mechaników wymienie za 10 - 20zl? Swap silnika za 200-300? Sprzeglo + dwumasa za 100? Cos tu nie gra.
  • Odpowiedz
@piekielnieinteligentny: gwiazdka popu która używa strun głosowych do wydania paru śmiesznych dźwięków zarabia więcej niż lekarz który te struny operuje.
Absurd

Piłkarz który nogą kopie piłkę zarabia więcej niż lekarz który te nogi przyszywa.
Absurd

Ergo, lekarze powinni zarabiać więcej niż gwiazdy popu i piłkarze
  • Odpowiedz
@GreenFlem: rynek mechaników sama chodowych jest mocno przesycony w Polsce. Absolwenci techników mechanicznych cieszą się jak znajdą pracę w zawodzie na ćwierc etatu plus 600 zł pod stołem, bo większość nie ma nawet tego
  • Odpowiedz
@lordwiseguy_prime: myslisz ze jak im dadza wiecej hajsu na wyplate to przestana umierac z przemeczenia? wrecz odwrotnie, wywalcza hajs dla siebie i beda zadowoleni, a pieniedzy w sluzbie zdrowia nie przybedzie, wiec bedzie ich mniej = wiecej pracy i zgonow z przemeczenia.
  • Odpowiedz
: Przecież to jest oczywiste, że lekarz ma ważniejszy i trudniejszy zawód niż mechanik samochodowy zatem powinien zarabiać więcej niż przeciętny mechanik samochodowy. Z czym tutaj masz problem?


@mikolajrej: Przecież to absurd, niby dlaczego mechanik ma łatwiejszy zawód lol
  • Odpowiedz
@lordwiseguy_prime: ale tylko tak to sie moze skonczyc, dadza im wiecej hajsu i obiecaja cos jeszcze, potem sie okaze ze hajs zostanie a o tym co obiecali wiecej wszyscy zapomna. Pierwszy raz protest widzisz? nauczyciele tez protestuja dla dobra dzieci.. a jak dostaja przywileje czy pieniazki to nagle cisza
  • Odpowiedz
Wszyscy którzy plują jadem są chyba oderwani od rzeczywistości. Rozumiem, że mieszkanie z mamą jest bardzo wygodne, ale lekarz, młody mężczyzna który zarabia tak śmieszne pieniądze na starcie i do 30-32 roku życia nie ma szans na normalne życie. Popatrzcie na koszt wynajmu mieszkania, jedzenia itd. Ledwo im starcza. Znam kilku młodych lekarzy 2-3 lata po studiach i serio jest problem z normalnym życiem - płacenie składki do OIL, pokoju(!!! Nie mieszkania)
  • Odpowiedz
@lordwiseguy_prime: Przesadzasz.
Po pierwsze zupełnie nie rozumiem tego argumentu o "poświęceniu czasu na naukę". W czasie kiedy przyszły lekarz "poświęca" czas na naukę, mechanik, czy inny...fizyczny pracownik prawdopodobnie już pracuje i nabywa praktykę. Nie leży przez te lata na tyłku, tylko w brudzie i często smrodzie, pracuje. Jeśli zapytałbyś mnie na miejscu kogo wolałbym być przez te lata, to naprawdę nie wiem, kto ma gorzej.
Kwestia odpowiedzialności też jest jednak
  • Odpowiedz
@mikolajrej W takim razie strażak też powinien więcej zarabiać bo ratuje ludzi z pożarów, wypadków itd. A czasami naraża swoję życie. Gdyby nie taki strażak który wyciąga taką osobę z płonącego budynku, lekarz by nawet jej nie zobaczył. Jeszcze nie widziałem aby lekarz zginął podczas ratowania komuś życia a strażaka tak.
  • Odpowiedz