Wpis z mikrobloga

Cześć mirki.
Ojciec który zarabia z 2,5k na ręke kupił telewizor za 5,5k xD a po tygodniu ten tv staniał do 4800 xDDD mina ojca bezcenna, ale nie wszystko stracone bo kupił go w promocji zakupy bez obaw gdzie ma prawo zwrotu do 2 tygodni po warunkiem że:

Towar nie może nosić śladów użytkowania. Opakowanie fabryczne powinno być nieuszkodzone. W opakowaniu powinny się znajdować wszystkie zabezpieczenia towaru (np. styropiany mocujące, fizeliny), karta gwarancyjna i instrukcja obsługi oraz kompletne wyposażenie. Na zwracanym lub wymienianym towarze muszą być oryginalne folie zabezpieczające, plomby i naklejki producenta.


No i zanosimy go do sklepu a tu nam nie przyjmują bo telewizor był użytkowany. Wszysktie punkty w/w zostały spełnione ale uparli się że nie bo był włączony 9 razy, porobili zdjęcia i dali nam odmowe reklamacji z datą mieszczącą się w przedziale tego czasu (do 15 dni).

Moje pytanie czy możemy z tym coś zrobić? Ojciec zadowoliłby się nawet jakimś bonem na zakupy w sklepie trochę mi go szkoda ( ͡° ʖ̯ ͡°)
#pomocy #prawo #januszebiznesu xD i chyba mogę też #cebuladeals a jak nie to piszcie to usune xD
Pobierz
źródło: comment_VauACXCwF2QM8VG9EBabVjMiyUkXsieo.jpg
  • 134
oczywiscie ze tylko spadek ceny, przecież jak może zarobić 700zł


@Allbis: Ale gdzie tu widzisz zarobek? Kupił co widział za cenę jaka w danym momencie była i się na nią zgodził a teraz kombinuje. Zakup TV czy innej elektroniki to nie inwestycja z gwarancją zwrotu a wydatek dla swojej rozrywki. Jak kupuje aby pokazać przed innymi na co go stać i ile wydał to już jego problem.
Ja nie życzę innemu
@ppidd_ można, ale to też nie dotyczy kupna stacjonarnego. Zasady zwrotów stacjonarnych można sobie ustalić jakie się chce. Sklep stacjonarny moze nawet sobie napisać, że ma byc towar w ogóle nie otwierany z opakowania. Ich dobra wola i ich zasady.
Jezu, co za Janusze. Cały czas ceny się zmieniają, a co mają powiedzieć ludzie, którzy kupili s8+ za 3849, a 2 dni później był za 2999?
@Allbis: Jeżeli regulamin tego zwrotu definiuje na czym polega "towar używany" i tego nie spełniacie, to nie mogą odmówić przyjęcia.

Z RTV EURO AGD to ciężko cokolwiek ugrać bo to barany są ogólnie. Mi laptopa używanego wcisnęli jako nowy i też nie chcieli zwrotu przyjąć.
@Allbis: Jeśli jest problem no to lipa. W Media Markt oddałem tv i przyjęli bez marudzenia, liczyło się tylko, czy matryca nie posiada uszkodzeń. Folia z ekranu, podstawek, pilota nie była wymagana - mogę polecić.
@Allbis jeśli to było w euro RTV AGD to nie polecam opcji z kupnem przez internet z odbiorem w sklepie ;]
Przy odbiorze w sklepie towar jest traktowany jako sprzedany w sklepie stacjonarnym.