Wpis z mikrobloga

@KoninaBeZiomeczka McD w Polsce ma lepszą jakość niż np. w Hiszpanii, Włoszech czy Tajlandii. Piszę o tych krajach bo w nich byłem i sprawdziłem. McD jest tanie. Za lepszy zestaw zapłacisz 30 - 35 zł. To mniej więcej tyle ile zestaw w przeciętnej jadłodajni. W Polsce w restauracji zapłacisz około 50-60 zł za osobę w przeciętnej restauracji z obsługą.
Dlaczego śmieciowe żarcie typu McDonald które w takiej GB jest za grosze w PL jest drogie jak dobra restauracja?


@KoninaBeZiomeczka: o ile dobrze kojarzę na Zachodzie kosztuje +/- tyle samo co u nas (w przeliczeniu złotówkowym), różnica typu 10 czy 20%. Czyli tak samo jak ubrania czy elektronika - po prostu nie jest tam jakoś mega tanie, tylko oni zarabiają więcej i relatywnie zdaje się dużo tańsze.
@KoninaBeZiomeczka: ostatnio jadłem za granicą maczka, cena praktycznie taka sama jak w Polsce (dwa zestawy 14-21 eur), ale bardziej urozmaicone zestawy śniadaniowe, grubsze uformowane burgery w porównaniu do polskich. No i też tańsze w stosunku do minimalnych/średnich zarobków niż w PL