Wpis z mikrobloga

Cześć mirki.
Ojciec który zarabia z 2,5k na ręke kupił telewizor za 5,5k xD a po tygodniu ten tv staniał do 4800 xDDD mina ojca bezcenna, ale nie wszystko stracone bo kupił go w promocji zakupy bez obaw gdzie ma prawo zwrotu do 2 tygodni po warunkiem że:

Towar nie może nosić śladów użytkowania. Opakowanie fabryczne powinno być nieuszkodzone. W opakowaniu powinny się znajdować wszystkie zabezpieczenia towaru (np. styropiany mocujące, fizeliny), karta gwarancyjna i instrukcja obsługi oraz kompletne wyposażenie. Na zwracanym lub wymienianym towarze muszą być oryginalne folie zabezpieczające, plomby i naklejki producenta.


No i zanosimy go do sklepu a tu nam nie przyjmują bo telewizor był użytkowany. Wszysktie punkty w/w zostały spełnione ale uparli się że nie bo był włączony 9 razy, porobili zdjęcia i dali nam odmowe reklamacji z datą mieszczącą się w przedziale tego czasu (do 15 dni).

Moje pytanie czy możemy z tym coś zrobić? Ojciec zadowoliłby się nawet jakimś bonem na zakupy w sklepie trochę mi go szkoda ( ͡° ʖ̯ ͡°)
#pomocy #prawo #januszebiznesu xD i chyba mogę też #cebuladeals a jak nie to piszcie to usune xD
Allbis - Cześć mirki.
Ojciec który zarabia z 2,5k na ręke kupił telewizor za 5,5k xD...

źródło: comment_VauACXCwF2QM8VG9EBabVjMiyUkXsieo.jpg

Pobierz
  • 134
  • Odpowiedz
@Allbis: jeśli był używany a nie naruszyliście reszty warunków to nie mają prawa wam odmówić. Zwrot po uprzednim sprawdzeniu telewizora. PRzecież trzeba włączyć by wiedzieć czy działa i czy wszystko jest w porządku. To nie komplet sztućców tylko urządzenie.
  • Odpowiedz
@Allbis: powinni przyjąć, ale jaką drogą załatwić po odmowie, to nie mam pojęcia.
na pocieszenie dodam, że sam miałem szczęście do takich zakupów, telefon w Orange za 369, a tydzień później za 69, sukienka dla mojej za 250, po 2 m-cach promo za 70, na szczęście TV mi potaniał dopiero po roku.
  • Odpowiedz
@mister_pink: włączenie zostawia ślad użytkowania? przecież włączali mu go przed sprzedażą na życzenie więc równie dobrze gdyby się rozmyślił nie mogą już go nikomu sprzedać. Chodzi o jakieś trwałe ślady typu zarysowania.
  • Odpowiedz
@Allbis: nie mają prawa nie przyjąć jeżeli wszystko jest nie uszkodzone, nie ma śladów używania. Do 2 tygodniu masz gwarantowany zwrot bez podawania przyczyny
  • Odpowiedz
  • 27
@Allbis Najprostszy sposób na świecie, kupić drugi za 4800 i oddać go z paragonem na 5,5k. Tyle że teraz jak nabruździli w dokumentach to już chyba po ptakach.
  • Odpowiedz
@Allbis jeżeli kupiłby go przez internet, to wg. Prawa możesz zwrócić towar do 14 dni bez podania przyczyny. Takiego przepisu nie ma w prawie jeżeli mówimy o sklepach stacjonarnych.
  • Odpowiedz