Wpis z mikrobloga

@Swarley: pamietam jak kiedys wynajmowałem od jakiegoś Janusza to go postraszylem urzędem skarbowym. Bardzo szybko się dogadaliśmy :)Akurat ja na 100% wiedziałem ze nie płacił podatku bo podpisał ze mną najem okazjonalny bez żadnych papierków z mojej strony.
@Swarley: masz do czynienia z kretynem januszem, któremu sie wydaje, że moze robic co mu sie podoba i ma w tyłku prawo. Jeśli zacznie robić problem,dzwoń na policje.

Musisz mu jasno wyklarować, że mieliście ustną umowę w której wyraził zgode by kaucja była zamieniona w poczet ostatniego czynszu i nie ma prawa zmieniać tej umowy w czasie jej trwania, nastepnym razem takie rzeczy załatwiaj aneksem do umowy. Napisz mu też, że
życzyłem sobie swojej obecności, to chyba normalne, że nie zamierzam ryzykować swojego dobytku?


@Swarley: Jasne. Normalne. Pytanie jak sobie życzyłeś. Np "Mogę tylko w co drugi czwartek między 18, a 19", a "akurat tego dnia nie mogę, ale może Pan podać nr telefonu do mnie tym ludziom i na pewno znajdziemy termin" mają zupełnie różny przekaz.
to nie on cwaniakuje. Właściciel się z nim tak umówił przez rozpoczęciem ostatniego miesiąca a odwidziało mu się dopiero po 3 tygodniach,....


@50HerbatGreya: Kompletny janusz by się nawet tak nie umówił. Czyli przebłyski ugodowości właściciel ma. Odwidziało mu się później, w reakcji na dalsze interakcje między nimi, nie?
Odwidziało mu się później, w reakcji na dalsze interakcje między nimi, nie?


@maur: Tak, bo właściciel chciał wbijać na chate pod nieobecność OPA a nie miałdo tego prawa. Op mu odmówił i właściciel się zagotował bo widać liczył, że OP się zgodzi by pod jego nieobecność ktoś mu buszował w klamotach....
@Herubin: Ignorancja to głupota. OP musi wszelką komunikacje z typem sformalizować by mieć podkładke :) JEsli nie emaile to
@Swarley
Wynajem od prywatnej osoby? Zastanawiam, czy szukać mieszkania u osób prywatnych czy w biurach/agencjach nieruchomości.
Swoje chce sprzedać i się wyprowadzić do innego miasta i nie wiem.
Tak, odpowiedzią na moją prosbę było "proszę natychmiast uregulować czynsz"


@Swarley: Ok, to może po prostu nie mam racji i niepoprawnie odbieram to jak brzmisz. ;)

doprecyzowuje kodeks cywilny z automatu a jest niekorzystny dla lokatora.


@50HerbatGreya: Że co? Któryś konkretny zapis? Bo na pewno nie eksmisja. :D
@maur: np ten, że lokator przy opuszczaniu mieszkania jest zobowiązany do odmalowania ścian oraz futryn drzwi od wewnątrz. :)
Jak trafisz na #!$%@? właściciela a tego nie doprecyzowałeś, to może ci pojechać z tego z kaucji bo stwierdzi, że mieszkanie wymaga odświeżenia.
@50HerbatGreya: O. Furtyn. Wow. Dobrze wiedzieć, ciekawostka. :)
No może jakiegoś wyjątkowo ogromnego #!$%@?.. Chociaż ciekawe ilu ich jest. Przeprowadzałem się koło 13 razy i zawsze dawało się jakieś porozumienie znaleźć.