Wpis z mikrobloga

Wyobraź sobie, że wynajmujesz komuś mieszkanie. Ten ktoś nie płaci ostatniego czynszu, mówi Ci "Weź sobie z kaucji". Ty się godzisz. Ostatniego dnia zastajesz zniszczone meble.


@szynall: no wyobraziłem sobie - #!$%@?; ale co z tego? wynajmujący sam sobie ustalił wysokość kaucji. OP nie płaci, bo nie chce; po wyprowadzce okazuje się, że stan mieszkania jest ok, OP ma zdjęcia jako dowody; kaucja pokrywa zaległy czynsz i tyle. wynajmujący nie może
@szynall: to co napiszesz w umowie nie jest nad tym co jest w ustawie. Jesteś na przegranej pozycji.
Jeżeli byś wpisał w umowie, że za wypowiedzenie umowy należy Ci się współżycie z wynajmującą to jesteś ponad prawem czy regulują to inne paragrafy?
@schodek: Nie wiem czy wiesz, ale są aspekty które kodeks doprecyzowuje, gdy nie występują w umowie. Więc to nie tak, że kodeks mówi to i basta, albo nie, masz rację nie sporządzajmy w ogóle umów, w końcu mamy kodeks i nie ma sensu cokolwiek zapisywać.
@cmov: @Lim3: W Polsce wynajmowałem od kilku osób prywatnych i nigdy nie miałem problemów, a jak raz była jakaś agencja to:
a) dopiero meblowali mieszkanie i mieli straszny problem, że chcę mieć biurko - motywowali to tym, że zmniejszy to ilość zainteresowanych w przyszłości
b) podczas podpisywania umowy był tam zapis, że poza opłatami wcześniej ustalonymi co miesiąc będę płacił 200 zł na poczet wywozu śmieci.
I jeszcze usłyszałem żale,
szczeniami b) zabezpieczenie przed za dużymi rachunkami.

Nie chce mi się wnikać co dokładnie prawo mówi, ale zwyc


@03lve37912: No tak. To już wiem dlaczego coraz częściej ludzie biorą kaucję w wysokości 2x miesięczny czynsz. Jedna za czynsz a druga na straty, które są bardzo często, z rachunkami też różnie bywa. Kaucja powinna być zabezpieczeniem przed nieuczciwym lokatorem a nie "pff i tak nie zapłace czynszu bo kaucja" xD Ja go
@03lve37912 bo komuś się chce chodzić po sądach. Dużo szybciej i skuteczniej brać kaucję. Sporo wynajmujących to osoby spoza Polski. Chiny, Bangladesz.... Weź idź do sądu jak wrócili do siebie do Chin ;)