Wpis z mikrobloga

#medycyna #dobrazmiana
Dziś facet z zawałem serca leży na stole hemodynamiki. 46 latek, z 3 dzieci i wieloma latami życia przed sobą. Operator prosi o balon xy słyszy że nie ma. Prosi o inny słyszy że też nie ma. W końcu pyta co jest i bierze chociaż wie że dla pacjenta będzie to gorszy wybór. Nie ma ixh bo byly za drogie o 80 zl. W wyniku dobrej zmiany obniżono wyceny kardiologii inwazyjnej . Rzekomo pieniądze z 2 kolejnych obniżek miały służyć poprawię wyceny kardiologii zachowawczej. Niektórzy nawet w to wierzyli dopóki nie dowiedzieliśmy że Od 1 października ma być kolejna obniżka średnio 40% zachowawczej. Niedługo sprzęt jednorazowy znów będzie poddawany sterylizacji. Już nie mamy okluderow różnego rodzaju , lepszych stentow, a idziemy w chińszczyzna.. lepsza zmiana w kardiologii #polityka
  • 72
Obniżenie wyceny Kardiologii inwazyjnej było decyzja polityczną


@mag272: serio wierzysz w to, że gość na jakimś stanowisku w zupełnie innym ministerstwie wpłynął na całe NFZ i na wszystkie osoby mające moc decyzyjną, a szefostwo temu przyklasnęło godząc się z porażką całej partii w wyborach - bo ktoś tam "chciał się zemścić"?

Zapewne uznano, że można oszczędzić na tańszych materiałach, dzięki czemu będzie można np dać rezydentom większe wypłaty niż te ochłapy
@mag272: mój ojciec przyjeżdża do .mechanika, ten otwiera silnik i krzyczy : pasek rozrządu!" , "nie ma" odpowiada pomocnik. "Docisk tarczy sprzęgła " krzyczy majster , "nie ma" odpowiada vice. " to daj płyn do spryskiwaczy, bo #!$%@? PiS zabił nam pacjenta"
Tak było
@mag272: bez przesady, kardiologia to nie jedyna działka medycyny. Stenty najnowsze zwiększające przeżywalność o 2% a reszta wbija żeby w ścianę bo nie ma gazików. Lepiej żeby cała opieka rowno się rozwijała a nie przefinansowanie jednych i zabieranie kasy reszcie.
@skyluker: nie rob prostytutki z logiki, kasa poszla nie na gaziki w innych dziedzinach tylko na program kup sobie elektorat+ , na wczesniejsze emerytury, na kampanie o sedziach kradnacych kielbase itd.
I poczytaj sobie inteligencie jaka roznice robia prymitywne stenty stale vs stenty z lekiem vs stenty rozpuszczalne ktore pozwalaja w przyszlosci na powtorzenie zabiegu. To jest cofanie postepu o nascie lat, zeby dobra zmiana mogla zrec przy korycie.
@mag272: Mam pytanie - przeczytaj do końca.

Byłem wczoraj u lekarza wziąć skierowanie na jakiś prosty pakiet badań medycznych z krwi (ogólne + wątrobowe + tarczyca + inne). W przeszłości udało się dzięki temu wyleczyć u mnie od razu początek pewnej choroby, więc staram się teraz regularnie robić ten sam pakiet co jakiś czas (co ~2 lata) na wypadek czegoś innego. No więc byłem wczoraj i co się dowiaduje? A no,
@amar: Lekarz robi wszystko co się da w tych chorym systemie żeby wyleczyć pacjenta i jeszcze żeby zostało na utrzymanie przychodni i dla niego na pensję. Lekarz za ciebie dostaje 140zł rocznie. Pakiet badań raz w roku pochłonie 100zł, wystarczy że raz zachorujesz i idzie reszta. Niestety z tych 140 lekarz musi opłacić pielęgniarki, czynsz, siebie, ubezpieczenie. Więc jego "finansowe przetrwanie" zależy od tego czy ci wypiszesz badania czy nie. Wiem
Może nie w temacie ale chciałbym podziękować ekipie Pogotowia Ratunkowego z Wrocławia za uratowanie zycia.Sprawa niby banalna ale moglem oddychac kwiatkami od spodu.Zjadlem owada ...osę .Dokladnie.Gdyby nie "Oni" .Już bym nie żył .Dziękuje jeszcze raz.
A jak pół roku temu mówiłam że ludzie zaczną na zawały umierać po ustawie o sieci szpitali, bo zamknęli prywatne oddziały hemodynamiki i obetną wycenę to ludzie pisali ze sieć jest dobra bo będą krótsze kolejki ( ͡° ʖ̯ ͡°)


@dr_Batman: ojtam ojtam... czekamy na kontynuacje z 2005-2007 - "Pokaz lekarzu co masz w garazu"... Sedziowska 'nadzwyczajna kasta' juz prawie zalatwiona, czas wykreowac nowego wroga ludu pracujacego.
2017 społeczeństwo daje woli siać ferment, o nieistniejące kokosowe zarobki lekarzy niż ratować własne życie. Meta, Niemcy! ( ͡° ͜ʖ ͡°)


@dr_Batman: zaraz Wam karakan zakaze wyjazdu i nakaze splacac lata nauki xD
A pozniej oskarzy o kradziez kielbasy xD
A jak pół roku temu mówiłam że ludzie zaczną na zawały umierać po ustawie o sieci szpitali, bo zamknęli prywatne oddziały hemodynamiki i obetną wycenę to ludzie pisali ze sieć jest dobra bo będą krótsze kolejki ( ͡° ʖ̯ ͡°)


@dr_Batman: W sumie prawda. Jak będą umierać, to będą krótsze kolejki.
@pk347: Panie, w pięcioletniej perspektywie pracując za granicą to zdążysz spłacić te studia w trzy lata a pozostałe dwa zarabiać jak człowiek, porównując z siedzeniem tutaj i niewolniczą pracą za 500 euro na miesiąc przez całą rezydenturę. xD