Wpis z mikrobloga

#reklamacja #rekojmia #obuwie #kiciochpyta #niewiemjaktootagowac #prawokonsumenckie #rzecznikprawkonsumenta
Mirki, mam pytanie odnośnie reklamacji obuwia. Kupione pół roku temu. Podeszwa składa się z 2 części, górna "piankowa" oraz dolna gumowa. Zauważyłem, że te 2 materiały zaczęły na pięcie jednego buta rozwarstwiać się (zdjęcie poglądowe). Chciałbym złożyć reklamację z tytułu niezgodności towaru z umową. Mam paragon oraz pudełko. Posiada ktoś doświadczenie w tej materii? Może jakieś "gotowe" druki do wypełnienia. Liczę się z tym, że odrzucą i trzeba będzie walczyć dalej z nimi... :(
r3kc4H - #reklamacja #rekojmia #obuwie #kiciochpyta #niewiemjaktootagowac #prawokonsu...

źródło: comment_aVRtfbTvxRxQ4Z7V7xFa4t7fRfYMA9l0.jpg

Pobierz
  • 4
@GRBAS właśnie czytałem że lepiej samemu napisać bo oni jakieś mają druki "uniwersalne", a ponoć jak się złoży reklamacje to już nie ma odwrotu. A są jeszcze jakieś inne warianty, rękojmia, niezgodność towaru z umową, reklamacja, a to prawnie niby nie to samo i daje inne możliwości... Dlatego pytam bo ja nie bardzo into #prawo
@r3kc4H a to ja aż tak dokładnie nie wiem. Że swojej strony radzę uważać na słowa kiedy pytają o to w jaki sposób konserwowales buty i w jakim celu uzywales, bo mogą odrzucić reklamację jeśli w butach do biegania chodziles po bułki, po prostu to twoja wina że uzywales je niezgodnie z przeznaczeniem ( ͡° ͜ʖ ͡°)