Wpis z mikrobloga

Mam taką zasadę, że jak pomyślę o kimś coś pozytywnego to mówię to tej osobie. Np ostatnio w rossmannie obsługiwała mnie taka młoda dziewczyna. Pomyślałam, że ma bardzo ładne rysy twarzy i powiedziałam do niej "ma Pani naprawdę ładną buzię" . Oczywiście wszystko z uśmiechem i takim tonem, żeby nie wyjść na psychopatkę. Była trochę w szoku, nieśmiałym tonem podziękowała i tak prześlicznie się uśmiechnęła, że już wiedziałam, że poprawiłam jej dzień. Nie jestem pewna kto się czuł po tym lepiej - ja czy ona. Uwielbiam sprawiać ludziom radość, chyba jestem #!$%@?ęta.
  • 136
@barbituran: Tak to mówi stare powiedzenie

Little things matter

Może wydawać się to błahe, ale dla wielu ludzi proste hasło i uśmiech potrafią dużo zdziałać.
W moim przypadku napisanie zwykłego "dobra robota" czy "fajnie to zrobiłeś" potrafi dużo bardziej motywować do pracy niż premie. W USA to jest standard, że nawet obcy klient używa takich sformułowań to podwykonawców, niestety w Polsce często jak w lesie - wciąż sporo januszów, którzy nie
@barbituran: widzisz, ja mam podobnie jak Ty a obcemu facetowi nie powiem, ze ma ładna figurę czy fajne rysy twarzy bo od razu spojrzy hak na pedała. Z kolei dziewczyny bardzo rzadko zachowają sie normalnie, jako ze w moim przypadku to mężczyzna mówi kobiecie komplement to odbierają to ofkors jako zaloty przegrywa () także ten
@barbituran:

W sumie to naprawdę niewiele potrzeba aby uszczęśliwić drugą osobę. Wystarczy właśnie do takiej kasjerki powiedzieć że ładnie dziś wygląda, od tak - i już banan na twarzy zapewniony co najmniej na pół godziny (ʘʘ).

Albo choćby głupie "Witam panią/pana serdecznie", "Dzień dobry szanownej pani", "Miłego dnia/wieczoru życzę", "Dziękuję serdecznie"... Można tak wymieniać w nieskończoność. To naprawdę jest banalne, ale ludziom poprawia to samopoczucie, są też
@barbituran: moim zdaniem w Polsce ludzie zbyt rzadko mowia komplementy innym osobom, ale to chyba taka mentalnosc. Z drugiej strony ja nie komplementuje czyjegos wygladu, tylko efekt czyjejs pracy, wydaje mi sie ze to lepsze podejscie