Wpis z mikrobloga

Mirko, fspomusz pomysłami.
Korpotradycją jest robienie złośliwości na komputerach, których ktoś nie zablokował. Klasyki to:
-zmiana tapety (na coś żenującego typu "David Hasselhof with puppies")
-wysłanie maila do szefa z informacją o planach złożenia wypowiedzenia
-wysłanie żądania podwyżki (jeśli "obdarowany" ma podwładnych: dla swoich podwładnych)
-odwrócenie ekranu

Macie inne pomysły albo sprawdzone żarty?

#korposwiat #korpo #zartybiurowe
  • 34
@mkarweta: nie pracowałem nigdy w korpo, ale mi kiedyś ustawili tapetę, która była screenem pulpitu. Do tego pochowali wszystkie ikony i pasek zadań. Dodam, że stało się to na mojej 18nastce, a z mojego kompa leciała muzyka. Gdy poszedłem zmienić playlistę, a byłem już w błogim stanie wskazującym, to moja dezorientacja przekroczyła wszystkie skale. Po drugim resecie kompa się przyznali, żeby melo się toczyło dalej :D
@loza__szydercow: E, zbyt oczywiste. Natomiast w jednym z oddziałów mieli biurka podnoszone elektrycznie i odkryłem, że przełącznik jest połączony z napędem zwykłym kablem telefonicznym. No to wyprodukowałem dłuższy kabel i podłączyłem napęd kumpla do mojego przełącznika...
E, zbyt oczywiste. Natomiast w jednym z oddziałów mieli biurka podnoszone elektrycznie i odkryłem, że przełącznik jest połączony z napędem zwykłym kablem telefonicznym. No to wyprodukowałem dłuższy kabel i podłączyłem napęd kumpla do mojego przełącznika...


@loza__szydercow: Potem żałowałem, że nie wpadłem na pomysł z rozgałęziaczem, żeby on mógł podnieść, a ja bym mu opuszczał i wmówił mu, że biurko się popsuło...
@loza__szydercow: Dla urozmaicenia - niektórym zkrosować kabel, żeby jedne się podnosiły, a drugie opuszczały.

(ale tak serio to nie mam pojęcia, czy sterowanie jest na rympał elektryczne, czy jakimiś bardziej fancy sygnałami, więc nie wiem, czy przekręcenie kabla by tak zadziałało).