Wpis z mikrobloga

Kosma Szafraniak ukończył Maraton Rowerowy Dookoła Polski (3142 km) w czasie 7 dni, 7 godzin i 7 minut. Choć dojechał na metę w nieco ponad godzinę po Remku Siudzińskm (pobił rekord imprezy), to jego wynik jest miazgą. Remek jechał w kategorii 'Sport', więc mógł korzystać z ekipy wspierającej, która zajmowała się wszystkim co niezbędne. Natomiast Kosta rywalizował w kategorii 'Total extreme', w której zawodnicy są zdani tylko na siebie, a więc nie mają podanego na tacy jedzenia i picia, miejsca do spania i innych. Kosmiczny wyczyn.
Tracking GPS MRDP: http://app2.trackcourse.com/view/mrdp-2017 @byczys minał PK27 (:

#rower #szosa #kolarstwo #sport #ciekawostki
fixie - Kosma Szafraniak ukończył Maraton Rowerowy Dookoła Polski (3142 km) w czasie ...

źródło: comment_OiIrHcBL2mQA5ouEWgRylZoyimZm9Saf.jpg

Pobierz
  • 67
@fixie No proszę, co za przypadek! W drodze do Finlandii, niedaleko miejscowości Bacejły pan Kosma zaczepił nas czy nie dalibyśmy mu coś do jedzenia :) Gdy się posilał wypytywałem go o różne szczegóły, ale widząc jego apetyt, dałem mu spokój i zająłem się swoimi sprawami. Na pożegnanie dostał jeszcze kilka batoników. Gratulacje dla Pana Kosmy.
@galonim: Wysoki stożek nadal by się sprawdził w maratonie, w peletonie wysoki stożek nie daje takiego zysku jak w jeździe solo - popatrz na triathlonistów. Oni draftingu nie mają a jeżdżą na kołach 80mm, lub z dyskiem i śmigłem. Poza tym nie wiem ile ważą koła 'lekkie' aluminiowe, ale np. moje karbonowe 50mm ważą 1300g(komplet). Do tego lekka szytka, i na podjazdach niszczysz system bo są lżejsze. Jedyną wadą tutaj będzie