Wpis z mikrobloga

@boltzmann: no ciekaw jestem co możesz mi powiedzieć o takich rasistach w np. USA, albo w Niemczech, bądź Szwecji? Pewnie nigdy nie widzieli murzyna, albo araba?
Rasizm jest naturalnie wbudowany w każdego człowieka. Będę miał chwilkę, to poszukam wykładu takiej jednej babki na jakimś amerykańskim uniwerku, albo konferencji, o tym, że badali, jak się zachowuje ludzki mózg na pokazanie zdjęcia osób innego koloru skóry. Zachowuje się podobnie, jak w przypadku napotkania
@Fafnucek:

. Będę miał chwilkę, to poszukam wykładu takiej jednej babki na jakimś amerykańskim uniwerku, albo konferencji, o tym, że badali, jak się zachowuje ludzki mózg na pokazanie zdjęcia osób innego koloru skóry. Zachowuje się podobnie, jak w przypadku napotkania wroga, czy tam jakiejś niebezpiecznej sytuacji, włącza się mechanizm "walcz albo uciekaj


To neurobiologiczny mechanizm rozpoznania. Mózg podobnie reaguje na każdą nowość. Jak wsiadałeś pierwszy raz do samochodu, to rozumiem, że
Też zauważyliście taką prawidłowość, że rasiści to głównie barany, które nigdy nie widziały obcej kultury ani z nią dużej nie obcowali?


@boltzmann: Na YT jest taki kanał grubasa co jeździ po świecie. Generalnie jest to taki Sebix z niemal wszytskimi stereotypami związanymi z Sebixami. Jaki miał dysonans poznawczy gdy się okazało, że ludzie w krajach chrześcijanskich chcą go ciągle wyruchac na kasę i za darmo nawet nie pozwalają się nagrywać a
@boltzmann: Tylko nie nazywaj ich od razu debilami, bo sprowadzasz się tym samym w podobne rejony. Nie każdy miał możliwość poznać inne kultury, czy to z racji biedy, czy wychowania w nienawiści.

Widziałem taki wywiad z czarnoskórym mieszkającym tu 25 lat i początkowo jak pojechał na wieś, to jakaś starsza kobieta biegła po wsi i krzyczała, że szatan ich nawiedził. Dziś twierdzi, że nawet na największych zadupiach jest traktowany super gościnnie.
Skądś ten rasizm musiał się wziąć. Myślę, że lata poniżania, niewolnictwa i złych warunków bytowych nie inaczej mogło wypłynąć. A i tak dobrze, bo czarni się nie mszczą na białych i nie robią nam to co robiliśmy im.


@boltzmann: i tylko sobie zadaję pytanie,
czy to brak wiedzy czy to zakłamanie?

http://www.news24.com/Africa/Zimbabwe/white-farmers-killers-should-not-be-prosecuted-mugabe-declares-20170815
http://www.wnd.com/2017/04/murder-rate-for-these-white-farmers-20-times-international-average/