Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
@dorotka-wu chwali się strzelaniem do kaczek, z których na 100% zabiła tylko jedną, bo reszta poleciała w krzaki, a szanownej pani się nie chciało szukać. Popatrzcie, do czego prowadzi taka nonszalancja myśliwych, których obowiązkiem jest dopilnowanie, żeby zwierzę się przynajmniej nie męczyło. Jak nie umiesz strzelać, to wal na strzelnicy do papierowych celów, a nie ćwiczysz na żywych stworzeniach, które mogą godzinami cierpieć przez twoje nieudacznictwo.

Fotografie oraz wpis pochodza ze profilu fb Fundacji na Rzecz Zwierząt "Dzika Ostoja"

To maleństwo chodziło przez kilka dni z odstrzeloną górną częścią szczęki, oraz uszkodzeniem podniebienia miękkiego. Zgłoszenie dostaliśmy z Kołbacza. Wyobraźcie sobie, że Michał widział, jak ostatkiem sił dziczek nabierał śnieg na język, żeby go podrzucić tak, aby wpadł do gardła i ugasił pragnienie. Kładł się w błocie, żeby obniżyć gorączkę. Po co zdecydowałam się to napisać? Z prostej przyczyny: takich postrzelonych dzików, lisów i saren jest mnóstwo. Często wpadają pod samochody lub błąkają się przy drodze- właśnie te postrzelone, okaleczone. Mam nadzieję, że myśliwi również obserwują profil Fundacji i zobaczą do czego prowadzi ich hobby. Może zaostrzyć co nieco a nie rozszerzać im uprawnienia.

#polowanie #myslistwo #zwierzaczki

Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: sokytsinolop
Pobierz
źródło: comment_WtcSgA7O5woPMEU9FTxrgTePZsENhmgC.jpg
  • 263
@dorotka-wu: Nie wiem po co się tutaj produkujesz. Czytam twoje wpisy od czasu, i jeden z nich zmienił trochę mój pogląd na myślistwo (na pozytywny, chociaż nadal mam wątpliwości co do wielu spraw)

Jednak tutaj ewidentnie #!$%@?łaś Weź to na klatę i tyle. Tłumaczenie, że na 100% były nie żywe., że wylądowały w krzakach są mało ważne. Op jak i kolega po fachu ładnie wytłumaczyli, że tak się nie robi.
@dorotka-wu:
kosztowała 1500, nie przeszła żadnych szkoleń, je od surowego mięsa, przez parówki po karmę z puszek, na weta potrafi zejść z 300zł rocznie ze względu na problemy z oczami. Coś jeszcze czy możemy już przejść do momentu stwierdzenia, że jak czegoś nie jestem w stanie zrobić porządnie to nie robię wcale i twoje polowania są #!$%@?, a chwalenie się nimi jako pasją jeszcze gorsze?
@Ornament no to widzisz. Pies myśliwski musi mieć szkolenia. Do tego za 1500 to raczej kupię psa który będzie się nadawał na kanapę a nie polowanie. Do tego karmienie psa puszka lub parówkami?... Wybacz ale zostawię to bez komentarza... No i w sumie w ten sposób to może było by mnie stać na psa.
@dorotka-wu: W sumie to jesteś swoja a patrząc na komentarze niektórych wykopków to podziwiam Twój upór i siłę do opisywania im. Chyba zostałaś królową pudlarzy na wykopie xd Polecam jakaś kamerkę termowizyjną, czasami pomaga chociaż martwe kaczki słabo może widać ale zawsze cos ;p
@Ornament no to widzisz. Pies myśliwski musi mieć szkolenia. Do tego za 1500 to raczej kupię psa który będzie się nadawał na kanapę a nie polowanie. Do tego karmienie psa puszka lub parówkami?... Wybacz ale zostawię to bez komentarza... No i w sumie w ten sposób to może było by mnie stać na psa.


@dorotka-wu: a co, moze mu #!$%@? obiadki codziennie gotować ma?
@ursaminior: Tylko jest jeden maciupeńki problemik, #!$%@?śmy ten naturalny łańcuch pokarmowy i naturalne regulowanie populacji w imię bezpieczeństwa swego i swoich zwierząt.
@AnonimoweMirkoWyznania: a to nie wiesz, ze myśliwi to bohaterowie wspolczesnego świata i z narażeniem życia i tak naprawdę z obrzydzeniem zabijają zwierzęta?
A te zdjęcia w internecie i chwalenie się trofeami to przypadek?

Regulacja populacji jest potrzebna, tu zgoda. Ale spora część tych ludzi czerpie z zabijania bezbronnych zwierząt rozrywkę i satysfakcję, a regulacje wykorzystuje jedynie jako pretekst.
W glebokiej d... tak naprawdę mają populacje, bo dla nich liczy się adrenalina