Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
@dorotka-wu chwali się strzelaniem do kaczek, z których na 100% zabiła tylko jedną, bo reszta poleciała w krzaki, a szanownej pani się nie chciało szukać. Popatrzcie, do czego prowadzi taka nonszalancja myśliwych, których obowiązkiem jest dopilnowanie, żeby zwierzę się przynajmniej nie męczyło. Jak nie umiesz strzelać, to wal na strzelnicy do papierowych celów, a nie ćwiczysz na żywych stworzeniach, które mogą godzinami cierpieć przez twoje nieudacznictwo.

Fotografie oraz wpis pochodza ze profilu fb Fundacji na Rzecz Zwierząt "Dzika Ostoja"

To maleństwo chodziło przez kilka dni z odstrzeloną górną częścią szczęki, oraz uszkodzeniem podniebienia miękkiego. Zgłoszenie dostaliśmy z Kołbacza. Wyobraźcie sobie, że Michał widział, jak ostatkiem sił dziczek nabierał śnieg na język, żeby go podrzucić tak, aby wpadł do gardła i ugasił pragnienie. Kładł się w błocie, żeby obniżyć gorączkę. Po co zdecydowałam się to napisać? Z prostej przyczyny: takich postrzelonych dzików, lisów i saren jest mnóstwo. Często wpadają pod samochody lub błąkają się przy drodze- właśnie te postrzelone, okaleczone. Mam nadzieję, że myśliwi również obserwują profil Fundacji i zobaczą do czego prowadzi ich hobby. Może zaostrzyć co nieco a nie rozszerzać im uprawnienia.

#polowanie #myslistwo #zwierzaczki

Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: sokytsinolop
Pobierz
źródło: comment_WtcSgA7O5woPMEU9FTxrgTePZsENhmgC.jpg
  • 263
@frogfoot ty uznajesz to za malpowanie po rodzinie dla mnie to już w sumie taka tradycja rodzinna. Ale niestety ja na mojej pasji nie zarobie. Bycie myśliwym jest powodem do dumy więc będę się tym chwalić :)

Bez pozdrowien!
@dorotka-wu dla nazistów wiara w supremację rasy panów to też była taka rodzina tradycja. Tak samo z różnymi #!$%@? z południa USA i ich wielopokoleniową nienawiścią do czarnych.

Nie ma się czym chwalić, bo to powód jedynie do wstydu.

A to, że nie da się zarobić to bardzo dobrze i dzięki Bogu. Wtedy dopiero by się działo, jakby Janusz nieudacznik oprócz zreperowania swojego ego i powiększenia oklapłego pindola mógłby jeszcze trochę grosza
@dorotka-wu wiesz jaki jest z tobą największy problem? że jesteś atencjuszką i wykazujesz zerowy szacunek dla życia zwierząt. jako myśliwy powinnaś traktować swoje zajęcie jako smutne, nawet niesprawiedliwe, ale pewnie potrzebne zajęcie. z tego co wrzucasz można odnieść jednak wrażenie, że to wszystko to dla ciebie tylko rozrywka. no niestety, ale zabijanie nie jest dobrym powodem do dumy. powinnaś zacząć szanować życia tych biednych zwierząt, a nie tylko bawić się w ich
@dorotka-wu: Powiem tak, gdyby chodziło ci o kontrolę populacji to byś została biologiem czy weterynarzem, a nie myśliwym. Nie wymyślaj sobie przykrywki. Chwalisz się tym i czujesz się dumna z tego, że je zabijasz, gdybyś miała szczytne cele to uśmiercanie zwierząt nie nazywała byś hobby i nie robiła z tego popisówki. Wręcz przeciwnie, gdybyś takie miała zamiary to byś starała się kontrolować populację w inny sposób. Sterylizacja, zmiana terenów danych osobników.
Wy macie jakies gowniane bole dupy, ja poszedlem o krok dalej. Na polskim rachunku mam tylko akcje notowanych w Polsce spolek. Wiec place w tym smiesznym kraju 19% podatku, ale to tez tylko przez pare kolejnych lat. Ja juz nawet nie kupuje produktow, ktore maja 5 w kodzie kreskowym. Sama mysl, ze w ten sposob alimentowalbym dorotki i inne samotne polki ruchajace podatnika na partycypacje w TBSach, programy 500+ i refundowanie przez
@dorotka-wu: Mam pytanie, z racji wykształcenia mam paru znajomych myśliwych/z rodzin myśliwskich. O ile niektóre gatunki zwierząt zabija się bo powodują realne i całkiem poważne szkody w leśnictwie i rolnictwie i tego właśnie argumentu używają zwykle myśliwi gdy tłumaczą swoją działalność zwykłym ludziom, to jaki jest powód strzelania do kaczek? I dlaczego myśliwi są tak napaleni na strzelanie do wilków? Podobno trzeba odstrzeliwać zwierzynę z powodu braku drapieżników, dlaczego więc myśliwi
@dorotka-wu Dobra. Narzekasz ze nie masz kasy na psa i szkolenie. Zarzekasz się ze zrobiłaś wszystko żeby te kaczki odszukać. Ale do #!$%@? Pana, sama widzisz ze polowanie bez psa jest nieodpowiedzialne, widzisz tez ze zostawienie kaczek było slabe (skoro iich szukaliscie). I nie możesz przyjąć do wiadomości ze człowiek z rigczem by się tak nie zachowywał?
Przecież rozwiązania jest tak proste i logiczne, rozwiazuje przy okazji wszystkie narzekania innych Mirków.
Zdradzę