Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
@dorotka-wu chwali się strzelaniem do kaczek, z których na 100% zabiła tylko jedną, bo reszta poleciała w krzaki, a szanownej pani się nie chciało szukać. Popatrzcie, do czego prowadzi taka nonszalancja myśliwych, których obowiązkiem jest dopilnowanie, żeby zwierzę się przynajmniej nie męczyło. Jak nie umiesz strzelać, to wal na strzelnicy do papierowych celów, a nie ćwiczysz na żywych stworzeniach, które mogą godzinami cierpieć przez twoje nieudacznictwo.

Fotografie oraz wpis pochodza ze profilu fb Fundacji na Rzecz Zwierząt "Dzika Ostoja"

To maleństwo chodziło przez kilka dni z odstrzeloną górną częścią szczęki, oraz uszkodzeniem podniebienia miękkiego. Zgłoszenie dostaliśmy z Kołbacza. Wyobraźcie sobie, że Michał widział, jak ostatkiem sił dziczek nabierał śnieg na język, żeby go podrzucić tak, aby wpadł do gardła i ugasił pragnienie. Kładł się w błocie, żeby obniżyć gorączkę. Po co zdecydowałam się to napisać? Z prostej przyczyny: takich postrzelonych dzików, lisów i saren jest mnóstwo. Często wpadają pod samochody lub błąkają się przy drodze- właśnie te postrzelone, okaleczone. Mam nadzieję, że myśliwi również obserwują profil Fundacji i zobaczą do czego prowadzi ich hobby. Może zaostrzyć co nieco a nie rozszerzać im uprawnienia.

#polowanie #myslistwo #zwierzaczki

Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: sokytsinolop
Pobierz
źródło: comment_WtcSgA7O5woPMEU9FTxrgTePZsENhmgC.jpg
  • 263
@AnonimoweMirkoWyznania: Ona tego nie zrozumie, jest zbyt dużym zerem i ignorantem. Strzelanie do zwierząt ją bawi i potem się tym jara wstawiając zdjęcia na neta...widać to w wielu jej wpisach. Takie nic, a nie człowiek. Inaczej by się zachowywała jakby sama dostała taki postrzał, a potem była zostawiona w lesie, bo ktoś heheheh....chciał sobie postrzelać. Normalnie by poszła siedzieć za znęcanie nad zwierzętami ze szczególnym okrucieństwem, ale taka Ci powie, że....ja
@qnebra: Tylko z czasem wyjdzie, że jednak nie był to taki genialny pomysł i zawsze tak będzie, że coś się odłowi i wybije a za jakiś czas okaże się, że te zwierzątka wybite wcześniej jadły jakieś inne zwierzątka, które teraz nam przeszkadzają, bo nie ma ich co zjeść. No to zgodnie z myślą przewodnią znów trzeba wybić jakąś populacje i tak w kółko. Denerwujące jest myślenie w taki sposób jak tej
@Ornament tak samo jakbym np chciała zacząć uprawiać kolarstwo to od początku muszę mieć super rower, odpowiednie ubrania, trenera, zestaw bidonow i buty bo nie mogę jeździć w trampkach
@ursaminior: Coś takiego było na przykład z wilkiem. Najpierw kłusowano bo bydło nam zjada i owce, potem przyszła refleksja, że jednak ma swój udział w regulacji populacji saren i jeleni. Mamy bogate osiągnięcia w dziedzinie pozbywania się tego co nam zagrażało praktycznie i teoretycznie.

Badania przyrodnicze, a już zwłaszcza zależności międzygatunkowych wymagają lat obserwacji w środowisku naturalnym, które to środowisko zmieniamy w miarę swojego rozwoju cywilizacyjnego.
@LeluszLamperusz: ludzie są na ziemi tylko dlatego że mamy pestycydy, nawozy azotowe, inżynierię genetyczną i antybiotyki do napychania świń. Świat radził sobie całkiem nieźle przed homo sapiens i jego "regulacją"
@dorotka-wu mam do Ciebie jedno pytanie. Tylko szczerze. Czujesz jakieś spełnienie lub masz innego typu komfort psychiczny kiedy zabijasz jakiegoś sarena z ambony? To całe #!$%@? o smutnym obowiązku regulowania populacji itp spoko. Tylko, że to bullshit. Powtarzamy różne rzeczy przez to, że sprawiają nam przyjemność. Jakiego typu przyjemność sprawia Tobie strzelanie z bezpiecznej odległości do zwierząt?
Pytanie zupełnie szczerze, bez uszczypliwości.
@dorotka-wu: heh, sprawdziłem i oczywiście mój komentarz też usunęłaś, całe szczęście że tutaj już nic niestety nie zdziałasz ( ͡° ͜ʖ ͡°) (i jak widzę nie jestem jedynym xD @WolfSky ).Wiedziałem że są głupi, prostaccy i chamscy ludzie bez szacunku do zwierząt, ale nie wiedziałem że aż tak jak ty. Teraz utrzymujesz że zdjęcie zrobione specjalnie? Bo pamiętam, że wcześniej pisałaś że bratanica zrobiła ci je przypadkiem
@bet00n bardzo dobra karma. Spaniela nie chce mieć. Na kaczki planuje mieć wyzla weimarskiwgo więc na karmę raczej pójdzie minimum 100zl miesięcznie, do tego weterynarz, obroża na kleszcze i wychodzi koszt miesięczny większy. Tylko samo kupno psa to około 3tys plus około 4 na szkolenie... Gdybym w tym momencie miała 7 tysięcy to miałabym już dawno meble w kuchni. Dlatego też kupno psa odkładam. Dopiero 2 miesiące mam mieszkanie więc na wszystko
@qnebra: Wiadomo, że rozwoju cywilizacyjnego się nie zatrzyma, ale można zmienić to w jaki sposób ludzie myślą o ingerowaniu w liczebność populacji w imię naszego dobra. Myślenie, że zabicie rozwiązuje problem zachodzenia na siebie nisz jest błędne i z tego co czytam to zdajesz sobie z tego sprawę. Cały sens mojej aktywności pod tym postem to uświadomienie ludziom z poglądem @Hannahalla, że są w ogromnym błędzie.
@alfabeta11 przyjemności nie daje zabijanie tylko to że jadę na polowanie, czekam i wabie albo chodzę i szukam. Sam moment strzału to adrenalina. Moment kiedy zwierzę jest martwe to juz radość bo wykonałam jakby cel, plan bez cierpienia.

@wysprzeglik tym, że zabijając dzika zjem go z apetytem, rolnik będzie wdzięczny, plan pozyskania wykonany (tak mamy plan który MUSIMY wykonac) i w żaden sposób nie łamie prawa
a powiedz mi co dziadkowie przekazali tobie :)


@dorotka-wu żeby nie kraść i nie zabijać.

Hobby i zainteresowania wykształciłem sobie sam, bez małpowania po rodzinie. Robiłem i robię rzeczy prawdziwie kreatywne, ambitne, twórcze i zarabiam na tym kasę, nikogo / niczego przy tym nie krzywdząc.

A to, że tobie dziadkowie coś do głowy nawkładali za młodu, to nie jest od razu powód, żeby się puszyć i chwalić.
Wnuki nazistów też pewnie się